فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه، سکوی پرتاب و شتاب کشور در تمام عرصه‌ها را توسل به فرهنگ شهید و شهادت دانست.

سردار بهمن ریحانی امروز جمعه در مراسم بزرگداشت عملیات غرورآفرین بازی دراز که در ارتفاعات بازی دراز در محل این یادمان برگزار شد، ضمن تقدیر و خوش آمد گویی از دست اندرکاران و شرکت کنندگان در این مراسم گفت: خوش آمد می‌گوئیم به تمام آحادی که بر اساس اعتقاداتی محکم در این جغرافیای مقدس و ارزشمند جمع شده‌اند.

وی افزود: ۴۰ سال عزت و سرافرازی را با فراز و نشیب‌های زیادی پشت سر گذاشتیم و همه این عزت و سربلندی که امروز دشمنان ما را در همه دنیا ناراحت و عصبانی کرده بر اساس تمسک و توسل به فرهنگ ناب عاشورایی، فرهنگ دفاع مقدس، تفکر بسیج و فرهنگ عشق و شهادت است.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه ادامه داد: امروز بر اساس همین فرهنگ بوده که همه مشتاقان و زائران را سراسر کشور به اینجا کشانده است.

سردار ریحانی تاکید کرد: سکوی پرتاب ما و شتاب ما در تمام صحنه‌ها توسل و تمسک به فرهنگ شهید و شهادت بوده است.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه گفت: به حمد خدا این انقلاب و ملت سرافراز چهل ساله دوم و چهل ساله‌های صدام و هزارم را هم پشت سر خواهد گذاشت.

این مسئول گفت: مقام عظمای ولایت در گام دوم انقلاب بیانیه‌ای ارزشمند و توصیه‌هایی نه فقط به لحاظ پدرانه و نصیحت بلکه یک راهبرد تاریخی برای تاریخ جدید و یک ریل گذاری جدید و ریل جدید سیاسی برای حرکت و تداوم این انقلاب بیان فرمودند.

وی تصریح کرد: ایشان از جوانان و جوانان در تمام عرصه‌ها صحبت فرمودند اما برای ۴۰ ساله‌های بعدی انقلاب حرکت را جوانان ذکر کردند.

سردار ریحانی با بیان اینکه آن محرکه و آن مؤلفه اصلی حرکت در تمام صحنه‌ها جوانان هستند، یادآور شد: ایشان هفت توصیه مهم در این بیانیه داشتند که به دو توصیه مهم آن اشاره می‌کنم.

سردار ریحانی اولین توصیه را علم و پژوهش دانست و گفت: آنچه که باعث ترقی ملت‌ها و جوامع شده علم و پژوهش است.

وی تصریح کرد: همانطور که ایشان فرمودند جهان استکبار به سرکردگی آمریکا با رسیدن به علم و تولید امروز به دنیا فخر می‌فروشد و به دنبال تسلط بر افکار دیگران است.

ریحانی تاکید کرد: همان طور که معظم له فرمودند ما به دنبال این سوءاستفاده نیستیم اما با رسیدن به علم و پژوهش و چرخه تولید و اقتصاد به حمد خدا این حرکت را ادامه خواهیم داد.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه افزود: این چنین هم شده است امروز به لحاظ پیشرفت و حرکت علمی در دنیا جایگاه یازدهم و در منطقه جایگاه اول را داریم.

سردار ریحانی ادامه داد: توصیه دیگر ایشان اخلاق دیانت و تقوا است و این دو مصداق و مؤلفه ای است که جهت ما را درست نشان می‌دهد حرکت ما را بسیار سریع خواهد کرد.

وی تاکید کرد: تقوا و تعهد و انقلابی بودن از مصادیق این توصیه است و به حمد خدا ملت سربلند ایران نشان داده که این چهل سال بر اساس تقوا و مقاومت ایستادگی از خود گذشتگی در همه صحنه‌ها موفق بوده است.

این مسئول تصریح کرد: بخش زیادی از کسانی که امروز اینجا آمده‌اند عزیزان و زائرینی هستند که مشکلاتی در سیلو جغرافیای زندگی آنها اتفاق افتاده است اما علی رغم این مشکلات مشتاقانه برای تمسک به این فرهنگ لبیک به این فرهنگ و لبیک به فرمایشات مقام عظمای ولایت حضور پیدا کردند.

سردار ریحانی تاکید کرد: ما تا زمانی که بر اساس این فرهنگ این اصول انقلابی بودن و در صحنه بودن باشیم ملتی سرفراز هستیم.

وی با بیان اینکه کشور ایران این ۴۰ ساله مشکلات زیادی را پشت سر گذاشت و همه این مشکلات با بیم‌ها و امیدهای روبرو شد، گفت: ابتدا با بیم اما با سربلندی و عزت به خدا این تحریم‌ها و تهدیدهای دشمن را پشت سر خواهیم گذاشت و شتاب حرکت مان پر سرعت تر خواهد شد و دشمنان ما خار و ذلیل‌تر می‌شوند.