مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه گفت: سایت فرماندهان شهید استان با هدف دسترسی مردم به اطلاعات شهدا رونمایی می‌شود.

سردار مراد علی محمدی ظهر روز چهرشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تشریح برنامه‌های سوم خرداد اظهار داشت: برنامه‌های امسال در سی و هفتمین سالروز آزادسازی خرمشهر با شعار «ما پیروزیم» برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه این برنامه‌ها در روز اول خرداد با موضوع روز رسانه، دفاع مقدس و مقاومت آغاز می‌شود، گفت: روز دوم نیز به نام روز شهدا، ایثارگران و پیروان ولایت نام گذاری شده که با حضور بر سر مزار شهدا این روز را گرامی خواهیم داشت.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: روز سوم خرداد که روز مقاومت، ایثار و پیروزی و ولایت مداری است با محوریت فعالیت و تعیین اهداف عملیات در نماز جمعه به آن اشاره خواهد شد.

وی تصریح کرد: در راستای اجرای برنامه‌های سوم خرداد ستادی با هشت کمیته در استان به ریاست استاندار تشکیل شد و برنامه‌های در آن به تصویب رسید.

محمدی افزود: به همین مناسبت در طی این ایام برخی فعالیت‌ها شروع شده از جمله جشن رمضان با محوریت سالروز سوم خرداد در پارک معلم، پارک شرقی و تعدادی از پارک‌های سطح شهر که در این جشن‌ها پیشکسوتان به خاطر گویی پرداختند.

وی عنوان کرد: از دیگر برنامه‌های ما رونمایی از سایت فرماندهان شهید استان کرمانشاه است امروز رونمایی خواهد شد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه گفت: در این سایت تا کنون اطلاعات ۳۰ نفر از شهدای استان بارگذاری شده است و شروع کار با ثبت زندگینامه فرماندهان شهید استان کرمانشاه استارت خورده است.

وی افزود: در این سایت اطلاعات شهدای استان از جمله زندگینامه، وصیت نامه، کتاب‌ها و مقالات شهدا به ثبت می‌رسد.

محمدی بیان داشت: هدف از راه اندازی این سایت دسترسی راحت مردم به اطلاعات شهداست که امیدواریم بتوانیم با این کار شهدا را به نسل جدید معرفی و فرهنگ ایثار و شهادت را در بین آنها نهادینه کنیم.

وی ادامه داد: نواختن زنگ مقاومت ایثار و پیروزی در مدارس با حضور فرماندهان و رزمندگان از دیگر برنامه‌ها به مناسبت سوم خرداد است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه از برگزاری ۸ محفل انس با قرآن در مساجد استان خبر داد و بیان داشت: سخنرانی فرماندهان پیش از خطبه‌های نماز جمعه خاطره گویی توسط فرماندهان و پیشکسوتان و نیروهای مردمی از دیگر برنامه‌ها است.

مرادی بیان داشت: در روز چهارم خرداد نیز مراسم بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر با حضور نیروهای مسلح در حسینیه ثارالله برگزار خواهد شد.

وی نشست‌های روشنگری بصیرتی در سطح استان، برقراری ارتباط و پاسخگویی به شبهات در خصوص عملیات سوم خرداد در فضای مجازی و تعدادی از سایت‌ها و برگزاری ۳۰ یادواره شهدا را از دیگر برنامه‌های سوم خرداد اعلام کرد.