شهید سپهبد علی صیاد شیرازی فرمانده شجاع و مدیر و مدبر بود که بخشی از تاریخ ایران زمین را در دوران دفاع مقدس با جانفشانی‌ها و رشادت هایش هویت بخشید.

مراسم گرامیداشت سالروز شهادت بزرگ مردی که تواضع صلابت و وفاداری مردم داری و وطن دوستی و ولایتمداری او الگویی ماندگار برای ملتی قهرمان پرور است با حضور مقامات لشکری و کشوری و مردم شهید پرور، در مسجدالنبی کرمانشاه برگزار شد.
دراین مراسم امیر سرتیپ طاهری فرمانده قرارگاه عملیاتی غرب ارتش، شهید سپهبد علی صیاد شیرازی را فرماندهی جسور و خودساخته توصیف کرد و گفت: این شهید والامقام هم با قرآن و اهل بیت علیهم السلام انس دیرینی داشت و همین که در نبرد با دشمنان بسیار شجاع و برنامه‌ریز بود.
سردار ریحانی فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم کرمانشاه نیز شهید سپهبد علی صیاد شیرازی را فرماندهی کم نظیر دانست که در میدان‌های جنگ دشمنان را با اقتدار زمین‌گیر می‌کرد.
همچنین استاندار کرمانشاه نیز در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد علی صیاد شیرازی او را فرماندهی، با اخلاص، وارسته و ولایتمدار دانست که می‌تواند الگوی بسیار برجسته و افتخار افرین برای جامعه اسلامی باشد.

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام آل آقا عضو مجمع مدرسین حوزه علمیه قم فرهنگ شهادت را رمز استقلال و عزت کشور دانست که برگرفته از قرآن کریم و مکتب اهل بیت علیهم السلام است
شهید سپهبد علی صیاد شیرازی در فرماندهی عملیات مرصاد در پایان جنگ تحمیلی، منافقین را در تنگه مرصاد استان کرمانشاه شکست سخت و سرنوشت‌سازی داد و به همین دلیل کینه توزی منافقین این فرمانده ارتش اسلام و ولایت را در بیست و یکم فروردین ماه سال ۱۳۷۸ در نزدیک منزلش ترور و به شهادت رساند.

  • منبع خبر : https://kermanshah.iribnews.ir/fa/news/3410652