مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، از ثبت روز پنجم مردادماه به‌نام روز ملی کرمانشاه در تقویم رسمی کشور در سال آینده خبر داد.

به گزارش کربلائیان و به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، بهرام فاضلی امروز در نشست هماهنگی بزرگداشت سالروز عملیات مرصاد و روز ملی کرمانشاه، اظهار داشت: با تلاش‌های صورت گرفته، در جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور در تاریخ ۲۱ بهمن سال ۱۳۹۹ با ثبت روز پنجم مرداد به عنوان روز ملی کرمانشاه در تقویم رسمی کشور موافقت شد، لذا در تقویم سال آینده روز ملی کرمانشاه ثبت خواهد شد.

وی از آموزش و پرورش خواست برای گنجاندن سالروز عملیات مرصاد و روز ملی کرمانشاه در کتب درسی مقطع ابتدایی برنامه‌ریزی کند و افزود: باید برای معرفی سالروز عملیات مرصاد و روز ملی کرمانشاه در شبکه دانش‌آموزی شاد از سوی آموزش و پرورش برنامه‌هایی پیش‌بینی شود و جشنواره تئاتر مرصاد هم باید حول این محور طراحی شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه اضافه کرد: ساخت یک فیلم سینمایی یا سریال با موضوع سالروز عملیات مرصاد و روز ملی کرمانشاه همچون فیلم سینمایی آژانس شیشه‌ای و یا فیلم از کرخه تا راین تأثیر بسیار مهمی در آشنا کردن جوانان با دوران دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت دارد.