امام جمعه کرمانشاه گفت: روز قدس متولد انقلاب و تفکر انقلابی و روز غلبه بر مستکبران است.

آیت الله مصطفی علما در خطبه های عبادی سیاسی جمعه ضمن دعوت همگان به تقوای الهی ابراز داشت: قرآن نسخه شفا بخش و جامعی است که تمام شئون زندگی انسان را مدیریت می کند.

وی با بیان اینکه قرآن صراط مستقیم است و باطل در آن راه ندارد لذا به این جهت می تواند بهترین راهنمای بشر باشد، افزود: قرآن حبل متین است که یک سر آن در دست خدا و سر دیگر آن در دست خداوند است که بتده را بالا می کشد.

خطیب جمعه کرمانشاه موفقیت های امام و رهبری و انقلاب اسلامی را به برکت قرآن دانست و گفت: امروز در سایه قرآن، اقتدار و قدرت جمهوری اسلامی به حدی رسیده که استکبار را متحیر و به خشم اورده است.

وی ادامه داد: روز قدس متولد انقلاب و تفکر انقلابی است و امام (ره) با مسیر قرآنی که انتخاب کرد این روز را نامگذاری کرد و امروز اگر روز قدس در اقصی نقاط جهان ریشه دوانده به برکت قرآن است.

آیت الله علما با بیان اینکه قرآن به ما اعتبار داده است، خاطر نشان کرد: در سایه لطف قرآن است که امروز سیدحسن نصرالله اسرائیل را خانه عنکبوت معرفی کرده است.

خطیب جمعه کرمانشاه افزود: اسرائیلی که روزی ادعای قدرت می کرد امروز دیگر قدرت دفاع از خود را ندارد.

وی گفت: همانطور که امام راحل فرمود روز قدس روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است و می توان گفت که در حال حاضر دنیا با استکبار برخورد قاطع می کند.

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت روز قدس گفت: همانطور که رهبر فرمود روز قدس روز فلسطین نیست بلکه روز امت اسلامی است و روز خروش یک میلیارد و نیم مسلمان است.

وی با بیان اینکه روز قدس سلاح کارآمد جهان اسلام علیه معامله قرن است، افزود: روز قدس روز هشدار به آمریکای جهانخوار است که شما دیگر نمی توانید معامله کنید مگر پیش از این با امثال حسنی مبارک معامله نکردید!

آیت الله علما ادامه داد: گذشت آن زمان که ابرقدرت بودید و به تعبیر رهبر انقلاب زمان برن و در رو گذشت امروز اگر بزنید، می خورید و این به یمن برکت قرآن است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره با سالروز درگذشت سید مسلمین سید ابوترابی گفت: ۱۲ خرداد سالروز شهادت این مرد بزرگ است مردی که حق بزرگی به گردن ۶۰ هزار آزاده دارد.

امام جمعه کرمانشاه گفت: همچنین ۱۲ خرداد سالروز سخنرانی تاریخی امام (ره) در مدرسه فیضیه و شکستن کمر شاه خائن بود.

وی بیان داشت: ۱۴ خردا سالروز ارتحال امام (ره) است امامی که ۵ میلیون از او استقبال کردند و پس از ۱۰ سال حاکمیت پس از رحلت ۱۱ میلیون نفر در تشییع ایشان حضور داشتند.

آیت الله علما اظهار داشت: پس از امام (ره) بلافاصله جانشین ایشان انتخاب شدند و این خبرگان رهبری نبودند که آیت الله خامنه ای را انتخاب کردند بلکه روح القدس به دل این افراد دمید و زبان آنها بر این چرخید که شخصیتی الهی تعیین شود و ۳۰ سال است که ایشان در دنیا می درخشد.

وی همچنین از ۱۵ خرداد به عنوان یوم الله و تاریخ مبداء انقلاب یاد کرد.

خطیب جمعه کرمانشاه در ادامه به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با اساتید و هیات علمی دانشگاهها اشاره کرد و گفت: ایشان در این دیدار فرمود مساله فلسطین بک نساله انسانی نیست بلکه وجدانی و انسانی است.

وی افزود: در این دیدار همچنین رهبر انقلاب اشاره ای به پیشرفتهای دانشگاهها در دهه های اخیر داشت و وجود ۱۴ میلیون دانش آموخته را به دلیل پیشرفت علمی دانشگاهها و جوانانی است که یک پنجم جمعیت کشور را تشکیل می دهند.

آیت الله علما در پایان با تقدیر و تشکر از حضور چشمگیر مردم استان در راهپیمایی روز قدس گفت: ملت ایران تا این ساعت به انقلاب و نظام لبیک گفتند و پشتیبان ولایت بوده اند.