عضو ستاد مردمی بزرگداشت هفته عفاف و حجاب، ضمن اعلام روزشمار هفته عفاف و حجاب گفت: اساسی ترین راه ترویج حیا و عفت در شأن ملت ایران، ایجاد جو همدلی و هم افزایی است.

معصومه حکیمیان عضو ستاد مردمی بزرگداشت هفته عفاف و حجاب با بیان اینکه هفته حجاب و عفاف سال ۹۸ همزمان با دهه کرامت و ولادت گوهر علم و عفاف از ۱۵ تا ۲۱ تیر برگزار می شود، روز شمار این هفته را اعلام کرد.

وی گفت: این هفته به منظور پاسداشت شهدای فاجعه مسجد گوهرشاد و سایر شهدای عفاف و پاکدامنی در ۲۱ تیر، سالروز حمله رژیم پهلوی به معترضان کشف حجاب در سال ۱۳۱۵ با شعار «میراث ایرانی، گرایش جهانی» در سراسر کشور به همت مؤسسات مردم نهاد و با مشارکت دستگاه های دولتی و نهادها، با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی برگزار می‌شود.

این فعال فرهنگی در خصوص اسامی و عناوین هفته حجاب و عفاف گفت: شنبه ۱۵ تیر « عفاف و حجاب‌، فریضه الهی، سیره فاطمی(س)» تعیین شده است. یکشنبه ۱۶ تیر « عفاف و حجاب‌، تجلی فطرت، تاج بندگی»؛ دوشنبه ۱۷ تیر« عفاف و حجاب‌، حقوق شهروندی، احترام به قانون» و سه‌شنبه ۱۸ تیر« عفاف و حجاب‌، تکریم خویشتن، احترام به آزادی» انتخاب شده است.

حکیمیان ادامه داد: چهارشنبه ۱۹ تیر« عفاف و حجاب‌، اخلاق مداری، خانواده سالم»؛ پنج‌شنبه ۲۰ تیر« عفاف و حجاب‌، میراث ایرانی، گرایش جهانی» و جمعه ۲۱ تیر « عفاف و حجاب‌، امنیت اجتماعی، وصیت شهیدان» نام‌گذاری شده است.

عضو ستاد مردمی بزرگداشت هفته عفاف وحجاب با بیان اینکه ترویج فرهنگ عفت مداری، پاک زیستی و تقید به پوشش عفیفانه در بین آحاد مردم جامعه اعم از زن و مرد ـ  پسر و دختر، تضمین کننده رشد و توسعه کشور در ابعاد مختلف خواهد بود، گفت: اقتضای هرگونه رشدی در کشور، برخورداری جامعه از نسلی است که از نظر جسمی ـ روانی و اخلاقی سالم باشد و بتواند کشور را در ابعاد فرهنگی، اقتصادی، علمی، اجتماعی و … پیش ببرد.

این فعال فرهنگی در ادامه تأکید کرد، کم رنگ شدن تقید مردم جامعه به اخلاق، حیا و زیست عفیفانه بدون شک سرعت توسعه کشور را به مخاطره خواهد انداخت و این یک اصل ثابت شده برای مردم جهان است به همین علت اخیرا سایر کشورها هم همت زیادی برای حفظ سلامت اخلاقی جامعه در پیش گرفته اند.

حکیمیان در پایان اظهارداشت: شایسته است مسؤولین کشور این مسئله حیاتی را جدی گرفته و به وظایف قانونی خود عمل کنند. بدترین اتفاق ممکن این است که اخلاق و فرهنگ مردم جامعه، قربانی سیاست زدگی شود.