نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با تاکید بر نقش روحانیون در هدایت جامعه، گفت: روحانیون پیش‌قراولان روشنگری در جامعه هستند.

به گزارش کربلاییان،آیت الله مصطفی علما صبح امروز پنجشنبه در اولین گردهمایی روحانیون نیروهای مسلح استان کرمانشاه با اشاره به نقش روحانیون در انقلاب اسلامی اظهار داشت: روحانیون به معنایی اساس انقلاب اسلامی بودند.

وی افزود: ۴۰ سال از انقلاب اسلامی می‌گذرد و این چهل سال بسیار باارزش و مهم است.

نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه کرمانشاه تصریح کرد: گام دوم انقلاب را که مقام معظم رهبری به عنوان راهنما و دستور عمل صادر فرمودند باید نقطه راه ما باشد و طبق آن عمل کنیم و محور کارمان را فرمایش فرمانده کل قوا قرار دهیم.

وی با بیان اینکه فرمایشات رهبری اصل اسلام است و ما باید به این اصل توجه کنیم، تصریح کرد: امام راحل فرمودند رأی به اسلام باید داد من به اسلام رأی میدهم نه کمتر نه بیشتر چراکه در آن همه چیز هست و اگر نباشد ناقص است و اکنون تمام دستورات مقام معظم رهبری دستورات اسلام است.

آیت الله علما با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اتکا به نیروها و توانمندی‌های داخلی عنوان کرد: سخن رهبری این است که ما باید درون گرا باشیم و نگاهمان به درون باشد چراکه ما می‌توانیم و توانستیم.

وی روحانیون را پیش‌قراولان و پیش قدم در توانستن دانست و ادامه داد: باید کشور وابستگی نداشته باشد چرا که این وابستگی موجب ضعف خواهد شد و امام راحل نیز بر این امر همیشه تاکید داشتند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه خاطر نشان ساخت:  ما یک کشور ثروتمندی هستیم مقام معظم رهبری در ابتدابرهه ی سال گذشته در مشهد گفتند ما نفت را باید بیرون بریزیم این یعنی ما دارای ثروت فکری هستیم، موشک ها و زیر دریایی ها و تولیدات ما خار چشم دشمنان شده است.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی در شرایط امروز برای کشور بهترین مسیر است، خاطر نشان کرد: ما می‌توانیم حرف اول امام بود و حرف کنونی مقام معظم رهبری این است که ما توانستیم و چهل سال است که با عزت در حال پیشرفت هستیم.

آیت الله علما بیان داشت: مشکل امروز کشور ما اقتصاد است چرا که ما دارای همه منابع هستیم و  ثروت نیز داریم ولی باید به آن توجه کرد و مساقل بود و از وابستگی به نفت خارج شویم، سختی هست تحریم هست اما موفقیت ما همیشه در این تحریم ها بوده البته زمانی که جهادی عمل شده است.

وی خطاب به روحانیون تصریح کرد: شما روحانیون باید دستورالعمل های مقام معظم رهبری را در جامعه تبیین کنید.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه بیان داشت: اخلاق و معنویت و فظیلت نکته مورد تأکید مقام معظم رهبری در گام دوم بود اگر اخلاق نباشد هرآنچه که داشته باشیم از دست می‌رود.

وی تاکید کرد: باید نگاهمان به داخل باشد و همه این موارد به شما روحانیون که باید مبلغ این موارد باشید.