نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: روحانیون و نخبگان بصیر در همه جای کشور حافظان امنیت و بقای کشور هستند.

 آیت الله مصطفی علما در همایش روحانیون و نخبگان پاوه و اورامانات اظهار داشت: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به برکت حضور علما و روحانیون با بصیرت شیعه و سنی به جزیره امنی در منطقه و حتی جهان تبدیل شده است.

وی افزود: در گام دوم انقلاب که توسط مقام معظم رهبری ترسیم شده است علما و روحانیون نقش بسیار مهمی دارند و باید بتوانند در ترسیم این راه برای مردم و خصوصاً جوانان کوشا باشند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه، قرآن را بزرگترین و قدرتمندترین سلاح و سرمایه مسلمانان و تمام بشریت دانست و گفت: ترس و وحشت امریکا و غرب از جمهوری اسلامی ایران و مسلمانان از همین قرآن و تأثیرگذاری آن است.

وی تصریح کرد: دشمنان از تأثیرگذاری قرآن و پیام آن به جهانیان که همانا پیام صلح و دوستی و مهربانی و جهانی عاری از تروریست، تخریب، خونریزی و کشتار انسان‌های بی گناه است وحشت دارند.

آیت الله علما مقابله با فساد اقتصادی را مورد تأکید قرار داد و گفت: نباید اجازه دهیم عده‌ای با اختلاس و فساد اقتصادی ارزشهای اسلامی و الهی کشور را که با خون هزاران شهید حاصل شده است، خدشه دار کنند.

وی نقش علما، روحانیون و نخبگان را در هوشیاری هر چه بیشتر آحاد جامعه و تقویت وحدت و همدلی در کشور حائز اهمیت دانست.

ماموستا ملأ قادر قادری امام جمعه پاوه نیز با اشاره به اوضاع جهان اسلام و تهاجم همه جانبه دشمنان گفت: مهمترین نیاز و ضرورت امروز کشور حفظ هوشیاری جامعه است.

وی با بیان اینکه امریکا و غرب با جنگ اقتصادی و فرهنگی ما را مورد هجوم قرار داده‌اند، بر حفظ هوشیاری و تقویت وحدت و همدلی مردم تاکید کرد.

امام جمعه پاوه، با بیان اینکه بصیرت علما موجب نجات جامعه می‌شود، گفت: قرآن کریم، سنت رسول الله (ص)، توصیه و سفارش بزرگان دین و سلف صالح جایگاه خاصی برای علما قائل شده‌اند و جایگاه علما را بسیار بزرگوارانه معرفی کرده‌اند.

وی اظهار داشت: حقیقتاً اگر عالم دین بصیر وعامل به علم خود باشد در جامعه‌ای که زندگی می‌کند آن جامعه بصیر، آگاه و سالم باقی می‌ماند.

ماموستا قادری تصریح کرد: اکثر علمای اورامانات و بخصوص شهرستان پاوه هم قبل و هم بعد از انقلاب روحانیونی آگاه، هوشیار، بیدار و در کنار مردم متدین با سربلندی زندگی کرده‌اند.

وی افزود: امروز شهرستان پاوه با ۶۲ هزار نفر جمعیت از نظر جرایم و آسیب‌های اجتماعی نسبت به شهرستان‌های دیگر سالم‌تر است.

امام جمعه پاوه با تشریح زحمات و خدمات علمای منطقه افزود: پاوه ۹۸ مسجد دارد که ۵۴۵ باب از این مساجد بعد از انقلاب احداث شده است.

وی تصریح کرد: اگر هیچ سند دیگری مبنی بر ارائه خدمات انقلاب اسلامی به شهرستان پاوه نباشد، همین ۵۴ مسجد خود یک سند گویا و ارزشمند است.

امام جمعه پاوه افزود: ۴۴ مسجد دیگر که مربوط به قبل از انقلاب هستند به جز یک مسجد که در زلزله سال گذشته تخریب شد، ۴۳ مسجد دیگر کاملاً بعد از انقلاب اسلامی بازسازی شده است.

وی با بیان اینکه در کل بعد از انقلاب با همت علما و همت مردم متدین شهرستان ۹۸ مسجد احداث و بازسازی شده و این سند بزرگی است برای همراهی علما و مردم متدین این شهرستان است، گفت: حضور باشکوه مردم پاوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن سال جاری را یکی دیگر از نشانه‌های مستند مردم این شهرستان در همراهی با نظام عنوان کرد.