با شروع بیماری کرونا و تحت عنوان ستاد جهاد علیه بیماری مجموعه های مردمی به طرق ختلف پای کار آمده اند و اینک در رزمایش کمک مومنانه برای توجه بیشتر به محرومین و آسیب دیدگان از کرونا می کوشند.

به گزارش کربلائیان، صادق خسروی، دبیر پویش نذر سلامتی در گفت و گو با خبرنگار کربلائیان گزارشی از پویش نذر سلامتی ارائه کرد.

خسروی گفت: پس از فرمان ولی امر مسلمین، حضرت امام خامنه ای(مدظله) مبنی بر رزمایش کمک مومنانه و مواسات و همدلی تصمیم بر این شد تا با همکاری مساجد و هیئات مذهبی در ۱۰۰ نقطه از شهر حداقل ۱۰۰ راس گوسفند ذبح و قربانی شود تا به دست محرومین و نیازمندان همان نقطه از شهر رسیده شود که ذیل عنوان پویش نذر سلامتی و برای دفع بلا از جامعه مسلمین این کار انجام می شود و بسته های تهیه شده در شب عید فطر توزیع خواهد شد.

دبیر پویش نذر سلامتی خاطر نشان کرد: مبنای کار این پویش حمایت ها و نذورات مردمی بوده است و الحمدلله با حمایت های صورت گرفته پیش بینی می شود بیش از تعداد برنامه ریزی شده هم بتوانیم در این امر خدا پسندانه به محرومین کمک کنیم. البته در این طرح کمیته امداد امام خمینی (ره) هم با مراکز نیکوکاری مساجد مشارکت هایی داشته اند و قالب کار تحت عنوان ستاد جهاد علیه بیماری که از ابتدای بیماری کرونا در استان کرمانشاه راه افتاده است انجام می شود.

همچنین لازم به ذکر است که نمایندگان محلات مختلف به طور کامل نیازمندان هر منطقه را شناسایی کرده اند تا بسته های حمایتی به دست این عزیزان برسد.