فرمانده قرارگاه عملیاتی ارتش در غرب کشور گفت: دشمن در برابر عظمت انقلاب زمین‌گیر است و توان مقابله ندارد.

امیر فرهاد آریانفر در خطبه‌های پیش از نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته کرمانشاه ضمن تبریک ایام‌اله دهه فجر اظهار داشت: انقلاب اسلامی تمام معادلات سیاسی شرق و غرب را تحت شعاع قرار داد و آنها را به هم ریخت.

وی افزود: ملت خداجو و قهرمان با تاسی از مکتب عاشورا و هدایت‌های پیامبرگونه رهبر فقید انقلاب نظام استبداد و حکومت ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی را در هم کوبید و در فاز استکبارستیزی با سلطه شرق و غرب وارد شد و این پیروزی واکنشی از احساسات دیانت و خدامحوری مردمی بود که تحت ستم ایادی شاه و حکومت فاسد قرار گرفته بودند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ارتش در غرب کشور بیان داشت: این روزهای فراموش نشدنی باعث تحول و سرافرازی جهان اسلام شد و توجه مستضعفان جهان را به خودش معطوف کرد و موجب شد در اقصی نقاط جهان مردم مستضعف دنیا با تاسی از انقلاب اسلامی در برابر ظلم و ستم حکام مستبد خود قیام کنند.

امیر آریانفر گفت: حوادث انقلاب یادآور رشادت و پایمردی و جانفشانی و فداکاری ملتی است که به دنبال اقتدار و سربلندی می‌گشت این ملت بزرگ با پیروی از سیره نبوی و علوی خود و تاسی از فرهنگ عاشورا جهان استکبار را به مبارزه طلبید؛ فراموش نکنیم گفتمان انقلاب اسلامی نه شرقی نه غربی و فرامین قرآن و سنت یامبر و ائمه اطهار است.

وی تصریح کرد: این گفتمان گنجینه پایان‌ناپذیری از قدرت لایزال الهی است و حضرت امام فرمودند که انقلاب یک معجزه الهی است که بر مردم ستمدیده نازل شد و در حقیقت انقلاب ما انفجار نور بود.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ارتش در غرب کشور ادامه داد: می دانیم که انقلاب پدیده مبارکی بود که ایادی شرق و غرب تاب و تحمل این انقلاب را نداشتند و در بدو پیروزی بعد از اینکه امت اسلامی به جمهوری اسلامی رای مثبت دادند استکبار توسط ایادی داخلی خود وارد فاز مقابله با این انقلاب شد.

امیر آریانفر خاطرنشان کرد: اولین هجمه و توطئه دشمنان انقلاب بر غلبه بر مردم توطئه انحلال ارتش بود؛ شعار انحلال ارتش از زبان گروهک های ضدانقلاب در شهرهای مختلف منتشر می شد و امام راحل با دوراندیشی و دید الهی به مقابله با این توطئه ها پرداختند و فرمودند هر کس این شعار را منتشر کند منافق است و ملت موظف است پشتیبان ارتش باشد.

وی بیان داشت: امروز چهل سال عزت و افتخار، ایثار و فداکاری، پرچمداری حریت و آزادگی و چهل سال تلاش بی شائبه و غرور و افتخار را پشت سر گذاشته‌ایم و دستاوردهای بزرگی را کسب کرده‌ایم که این دستاوردهای انقلاب در تمام حوزه‌ها اعم از فرهنگی، سیاسی، جهانی، اجتماعی و دفاعی و امنیتی است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ارتش در غرب کشور حاکمیت ولایت فقیه و حضور گسترده همه جانبه در تعیین سرنوشت خود و سرنگونی حکومت استبداد را از مهمترین دستاوردهای داخلی و  به هم ریختن معادلات دو قطبی جهان در آن زمان را از بزرگترین دستاوردهای خارجی عنوان کرد و افزود: با انقلاب دست استکبار جهانی از منطقه خلیج فارس که یک موقعیت ژئوپلتیک و ژئواستراتژیک دارد کوتاه شد.

امیر آریانفر تصریح کرد: نفی فرهنگ مبتذل غرب و برگشتن به ارزش های والای انسانی و اسلامی از دستاوردای مهم فرهنگی انقلاب بود.

وی به دستاوردهای اقتصادی کشور اشاره‌ای داشت و گفت: در آن زمان تنها یک پالایشگاه آبادان در کشور داشتیم و تمام ثروت ما را چپاول می کردند، اما امروز با افتخار ۱۰۰ پالایشگاه و پتروشیمی  در کشور فعال است و ۲۰ فاز در عسویه مشغول کار هستند.

این مسئول احداث ۲۰۰ هزار کیلومتر راه که ۷۰۰۰ کیلومتر آن بزرگراه و آزادراه است به دست متخصصین داخلی را از دیگر دستاوردها برشمرد و افزود: در حوزه هسته ای  با وجود تمام موانع علاوه بر تقدیم شهدای بزرگی همچنان به این فناوری دست پیدا کردیم.

امیر آریانفر وجود ۲۵۶۹ دانشگاه و ۳۸۰۰ میلیون دانشجو  و کسب رتبه دهم علمی دنیا را از دیگر افتخارات این انقلاب دانست.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ارتش در غرب کشور با اشاره به تقدیم ۲۱۷ هزار شهید در راه دفاع از این مرز و بوم به دستاوردهای دفاعی اشاره کرد و گفت: ما عملیات نیروی هوایی اچ سه را در نزدیکی مرزهای رژیم صهیونیستی برگزار کردیم.

وی با بیان اینکه در متن این تهدیدات و مقابله و مبارزه شاهد شکوفایی استعدادهای زیادی بودیم، گفت: نیروی هوایی با جهاد خودکفایی تمام نیاز قطعات یدکی هواپیممایی خود را ساخت به نقطه ای رسیده که هواپیماهای آذرخش و صائقه را ساخته ایم و نیروی دریایی نیز ناوچه موشک انداز، قایق های موشک انداز و زیردریایی می سازند.

امیر آریانفر تصریح کرد: در حوزه سپاه هم انواع و اقسام موشک ها را داریم که هر موقع رهبر معظم انقلاب اراده کنند اسرائیل را محو خواهند کرد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ارتش در غرب کشور هوشمندسازی تجهیزات را مورد تاکید قرار داد و گفت: تمام تجهیزات به روز و متناسب با تهدیدات است ؛در حوزه بالگرد تمام بالگردهای ارتش به روز و به سامانه های دید در شب و ناوبری مجهز شده است.

وی با بیان اینکه دکترین دفاعی ما برگرفته از آیات الهی است، ادامه داد: جغرافیای دفاع ما همان چیزی است که اهداف عالی نظام بر آن پایه ریزی شده است و خاورمیانه را در برمی‌گیرد.

امیر آریانفر افزود: بحثی که مطرح است هجمه عملیات روانی و تحریم اقتصادی است،استکبار جهانی به لحاظ تهاجم نظامی به برکت وجود رهبری بصیر و نیروهای آماده مسلح جرات تهاجم نظامی ندارد، اما با ترفندهای شیطانی در حوزه های تحریم وارد شده و می‌خواهد آینده درخشان و امید را از ما بگیرد ولی مطمئن باشید دشمن در برابر عظمت انقلاب و مردم زمین‌گیر است و توانایی مقابله ندارد.