مهرواره هوای نو به جهت همدلی و هم‌جوری هیأت‌ها و تشکل‌های دینی و فرهنگی توسط سازمان هیأت‌ها و تشکل‌های دینی برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کربلائیان، مهرواره هوای نو به جهت همدلی و هم‌جوری هیأت‌ها و تشکل‌های دینی و فرهنگی توسط سازمان هیأت‌ها و تشکل‌های دینی برگزار خواهد شد. هوای نو می‌خواهد نشان دهد که هیأت جایی برای زندگی است و نه تنها در مناسبت‌های خاص، بلکه در تمام ایام می‌توان در زیست بوم هیأت‌ها نفسی تازه کرد.

این اولین سالی است که مهرواره هوای نو برگزار می شود که هدف اصلی آن آشنایی عموم مردم با هیات ها و تشکل های دینی سراسر کشور است هیات ها و تشکل های دینی ای که سالهای سال و بعضا با قدمت هزار ساله در حال فعالیت اند و به طورقطع در آینده بیش از این در جامعه اثرگذار خواهند بود هوای نو قرار است که هیات ها و تشکل های دینی را در افق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بیند و تلاش دارد نگاه هیاتها و رویکرد آنها را نسبت به عموم مردم و فعالیت های خودشان ارتقا بدهد. از طرفی هم تلاش می کند برای آشنایی عموم مردم با هیأت ها و خدمات آنها فضای مطلوبی را ایجاد کند و بخشی از فعالیت های هیاتها که کمتر دیده می شود را در منظر عموم مردم قرار دهد. هرکدام از هیأت ها و تشکل های دینی در سراسر کشور یک پایگاه فرهنگی هستند که می توان آنها را به درختانی با ریشههایی مستحکم تشبیه کرد که علاوه بر ثمرات زیاد مهم ترین اثرشان این است که هوای فرهنگی کشور را تصفیه می کنند و یک هوای مطلوب را در فضای کشور ایجاد می کنند.

اولین مهرواره هوای نو در سه بخش هیأت‌ها و تشکل‌های دینی، ستایشگران اهل بیت (علیه السلام) و کتاب هیأت برگزار خواهد شد.

ستایشگری اعم از شاعری، نغمه‌ سرایی و مداحی پیشانی و محلِ نمود بسیاری از هیأت‌ها است و این نغمه‌ها و مدح‌ها هستند که در گذر تاریخ همچنان در اذهان می‌مانند و بر هر کوی و برزنی نوایشان سالیان سال گوش می‌نوازد.
هــوای نــو آمده است تا به طور حرفه‌ای و متـــمرکز به تمام شئـون هیـــأت‌ها بپـردازد و مـهرواره‌ای تخصصــی در این حــوزه باشـد.
کتاب هیأت نشانگر معرفت محور بودن هیأت ها است، در واقع کتاب هیأت مجموعه ای خواهد بود از انتخاب کتاب سال عاشورا و محورهایی در حوزه کتاب که دربرگیرنده موضوع هیأت ها و تشکل های دینی باشد.
برای ثبت نام در مهرواره هوای نو می‌توانید به آدرس این مهرواره به نشانی havayenoo.ir مراجعه کنید.