مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه از تدوین دانشنامه دفاع مقدس این استان خبر داد.

 مرادعلی محمدی پیش از ظهر امروز یکشنبه در جلسه هم اندیشی هماهنگی، تعامل و ظرفیت‌های استانی برای حضور کاروان‌های راهیان نور و همچنین استقرار جهاد رسانه‌ای راهیان نور کشور که در بنیاد حفظ آثار کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: استان کرمانشاه به لحاظ اینکه نقش مؤثر و تأثیرگذاری در دوران دفاع مقدس داشته است و دومین استان جنگی محسوب می‌شود لازم است در آینده حرکت عظیم راهیان نور کرمانشاه گسترش داده شود.

وی افزود: در بحث یادمان‌ها آنچه در طرح گردشگری دفاع مقدس پیش بینی شده تا کنون نسبت به ساخت و راه اندازی آنها اقدامات لازم صورت گرفته است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه با بیان اینکه ۸۰ درصد از کار عملیاتی آماده سازی یادمان شیخ صله تاکنون به انجام رسیده است، تصریح کرد: همچنین کار عملیاتی یادمان شهید بهشتی در محورسرپلذهاب به قصرشیرین آغاز شده است.

این مسئول با بیان اینکه در زمینه تألیف کتاب اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه نقش فعالی دارد بیان داشت: بیش از ۱۱۰ عنوان کتاب در مورد دفاع مقدس تدوین شده است.

محمدی همچنین از اقدام برای تدوین دانشنامه دفاع مقدس استان کرمانشاه خبر داد و بیان داشت: این دانشنامه به عنوان یک سند ماندگار دفاع مقدس در استان کرمانشاه مورد استفاده محققین و نهادهای فرهنگی و اجتماعی قرار خواهد گرفت.

وی تاکید کرد برای معرفی جنگ در استان کرمانشاه باید به دنبال مصداق‌های آن باشیم تا بتوانیم عناصر مؤثر در جنگ را معرفی کنیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه افزود: باید بتوانیم نقش افرادی هم چون امام خمینی رهبر (ره)، معظم رهبری و شهدای بزرگوار از جمله شهید ادبیان، شهید جعفری و … به صورت مطالب کوتاه در کتابی جمعآوری کنیم و آن را در اختیار نسل جوان قرار دهیم.

وی عنوان کرد: یکی از راه‌های معرفی این عناصر بحث راهیان نور است که می‌تواند بسیار مؤثر در شناساندن این عناصر به نسل جوان باشد.