گزارشی از فعالیت های مجاهدانه خیریه خشت های مهربانی در زلزله، سیل و حالا کرونا. برای رای دادن به این گروه جهادی از لینک داخل گزارش استفاده کنید.

به گزارش کربلائیان، گروه جهادی خشت های مهربانی از مجموعه های خیریه فعال در استان کرمانشاه می باشد که چند سالی است به صورت جهادی در زمینه های محتلف خیرخواهانه مجاهدت می کنند.

این گروه که در ابتدا به بحث محرومیت زدایی می پرداخته است با وقوع زلزله کرمانشاه به مناطق زلزله زده عزیمت کرد و برخی از فعالیت های آن ها در بحث ساخت و ساز های منزل برای آسیب دیدگان زلزله تا چند ماه پیش ادامه داشت.

توانمند سازی محرومین از نکات مورد توجه مسئولین خیریه خشت های مهربانی است تا جاییکه در بسیاری از پروژه ها با خرید دام و… سعی در ایجاد محلی برای تامین معاش مستضعفین با مدیریت خود مردم داشته اند.

سیل اما بهانه ای دیگر بود تا این مجاهدان بی مرز به مناطق مختلف کشور سفر کنند و به آسیب دیدگان از سیل سال گذشته کمک کنند.

در روز هایی که هزاران کیلومتر را طی کرده بودند و در سیستان و بلوچستان برای آسیب دیدگان از سیل در آن منطقه خانه سازی می کردند، با ویروسی منحوس به نام کرونا رو به رو شدیم.

 

اینبار شاید همه فکر می کردند که مجاهدین بی مرز خسته شده باشند؛ اما عاشق همیشه بهانه ای برای عشق ورزیدن به معشوق پیدا می کند.

حاج بهزاد شهبازی و تیمش در بحث کرونا هم خوش درخشیدند تا پس از فعالیت های جهادی و خیر خواهانه در محرومیت زدایی، تامین جهیزیه عروس، ساخت منزل برای افراد کم بضاعت، پرداخت هزینه بیماران نیازمند، زلزله، سیل و…. نامشان این بار در دفتر مقابله با ویروس کرونا هم به چشم بخورد.

 

 

این گروه جهادی با بومی سازی روش ساخت دستکش و تولید ماسک و… علاوه بر برپایی کارگاهی بزرگ در دانشگاه رازی کرمانشاه، روش تولید بومی سازی شده خود را  در اختیار دیگر گروه های مردمی گذاشتند تا جاییکه در اکثر کارگاه های تولیدی کرمانشاه از همین روش برای ساخت دستکش استفاده می شد.

همه این موارد بهانه ای بود برای حضور بخشی از این عزیزان در برنامه جشن رمضان شبکه ۵ سیما.

با ورود به صفحه رسمی ویژه برنامه جشن رمضان و ثبت امتیاز خود؛ گروه جهادی خشت‌های مهربانی را به نمایندگی از جهادگران کرمانشاهی حمایت نمایید.

لینک ثبت امتیاز: