نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: خداوند نماز را برای حفظ انسان از شر شیطان و انحراف و حفظ سلامت نفس او در تمام طول عمرش تجویز کرده است.

آیت الله مصطفی علما ظهر روز شنبه در نشست ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه که با حضور اعضای شورای برنامه ریزی منطقه ۵ کشوری این ستاد برگزار شد، اظهار داشت: خداوند حج و روزه را که از دیگر واجبات و ستون‌های دین هستند را در شرایط بیماری و خاص واجب نمی‌داند اما بر اقامه نماز حتی در حین نبرد در خط مقدم علیه دشمنان دستور داده است و این به این دلیل است که نماز حافظ انسان در همه لحظات او خواهد بود.

وی گفت: اگر بتوانیم دانش آموزان را از همان ابتدای زندگی خود با نماز مأنوس کنیم آینده کشور را تضمین کرده‌ایم چرا که من همواره گفته‌ام نفت و گاز و دیگر منابع سرمایه واقعی کشور نیستند بلکه مهندسان و مدیرانی که این امور را در دست می‌گیرند سرمایه اصلی کشور هستند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه بیان داشت: سلامت و تقوی است که می‌تواند کارهای ناممکن را ممکن سازد همانطور که امام خمینی (ره) با سلامت و تقوای خود توانست جمهوری اسلامی ایران را با در هم کوبیدن قدرت‌های بزرگ در این کشور بنا بگذارد و همین جوانان مؤمن ما بودند که توانسته‌اند فناوری هسته‌ای و دیگر علوم را به چنین جایگاهی برسانند.