مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: خانه جوان شهر کرمانشاه در هشت طبقه راه اندازی می شود.

 صابر رحیمی در مراسم تجلیل از جوانان برتر استان کرمانشاه، با تاکید بر اینکه سال گذشته سال بسیار خوبی برای ورزش استان بوده است اظهار داشت: برای نخستین بار در مسابقات جام تختی ورزشکاران کرمانشاهی موفق به کسب پنج مدال شدند که در کشور بی سابقه بود.

وی افزود: در سال قبل زمینه حضور چندین کشور در مسابقات صخره نوردی بیستون فراهم شد و طی دو روز تمام فدراسیون‌های ورزشی کشور در استان کرمانشاه حضور یافتند و از نزدیک از ظرفیت‌های ورزشی استان دیدن کردند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه بیان داشت: تخصیص اعتبار برای برخورداری از ۱۲ دستگاه آنالیز، تخصیص اعتبار برای احداث پنج سالن ورزشی در مناطق زلزله زده، افزایش اعتبارات ارزش افزوده از جمله دستاوردهای حضور فدراسیون‌های ورزشی در استان کرمانشاه بوده است.

وی با اشاره به همدلی و همراهی مسئولان استانی در امر ورزش و جوانان گفت: به طور جدی درصدد میزبانی استان کرمانشاه در مسابقات جام تختی هستیم.

رحیمی با بیان اینکه در سطح شهرستان‌ها کارهای خوبی در حوزه ورزش و جوانان انجام شده عنوان کرد: اگر میدان برای حضور جوانان باز شود بسیاری از گره‌ها باز می‌شود برهمین مبنا ما به جوانان اعتقاد داریم و در این میان درصدد برون سپاری امور به آنها هستیم.

وی از حضور خوب سازمان‌های مردم نهاد در استان خبر داد و گفت: سال قبل ورزش و جوانان استان کرمانشاه در جذب اعتبارات اشتغال موفق عمل کرده است و امسال هم در این حوزه اعتبارات خوبی تخصیص یافته است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه افزود: در گذشته هرسال مبلغی برای کرایه خانه جوان به ورزش و جوانان اختصاص می‌یافت ما در استان کرمانشاه گام را فراتر گذاشتیم و موافقت نامه‌ای برای احداث خانه جوان با اعتبار پنج میلیارد تومان امضا کردیم.

وی با بیان اینکه خانه جوان کرمانشاه در ۲۰۰۰ متر زیربنا و هشت طبقه به زودی در کرمانشاه راه اندازی می‌شود گفت: همچنین خانه جوان اسلام آباد در دست احداث است که اعتبار آن تأمین و به زودی افتتاح می‌شود.

رحیمی با تاکید بر اینکه برای انجام اعزام‌های خارجی ورزشکاران برنامه ریزی شده عنوان کرد: از نظر ورزشی و حوزه جوانان اعتبارات خوبی تخصیص داده شده به گونه‌ای که تخصیص سه میلیارد تومانی اعتبارات ورزشی طی این سال‌ها بی سابقه بوده است