حوزه هنری کرمانشاه فردا یکشنبه ۲۵ فروردین‌ماه میزبان نمایش‌خوانی «تبر و فرنگ» به کارگردانی امیر کرم می‌شود.

به گزارش کربلاییان، نمایشنامه تبر و فرنگ (فرنگیس) که برگرفته از کتاب خاطرات فرنگیس حیدرپور به نویسندگی مهناز فتاحی است توسط امیر کرم طراحی و کارگردانی شده و روز ۲۵ فروردین‌ماه در ساعت ۱۷ عصر در پلاتو حوزه هنری کرمانشاه خوانش می‌شود.

دیگر عوامل این برنامه عبارتند از: کارگردان و نویسنده: امیر کرم، نقش خوانان:محمد کیانیان (قهرمان خالو ممد، خالو حشمت)، منصور میخ‌بر (پدر فرنگیس)، علیداد برجی (کدخدا)، پرستو قیطرانی(مادر فرنگیس)، محمد عبدی( رحیم)، حسین اسماعیلی (ابراهیم)، امیررضا کرم (خالو احمد)، عباس عباسی (غلام زاندارم، علیمردان) و شیرین آزادی (فرنگیس)، صحنه خوان: سمیه جمالزاده، ، موسیقی صدا:محمد جواد خواجه‌وند، طراح پوستر و تیزر: احمد عباسی.

نخستین جشنواره استانی نمایشنامه‌خوانی پایداران از بیستم فروردین به مدت یک هفته در ساعت ۱۵ و ۱۷ در مکان پلاتوی نمایش حوزه هنری استان کرمانشاه برگزار می‌شود.

شناسنامه با نویسندگی مهدی یوسفی، سولان با نویسندگی سحر شهبازی، فصل همدلی در عمق فاجعه با نویسندگی نعمت‌اله اسدی مرام، بانوی شگرف با نویسندگی ابراهیم مطیعی و نصرت با نویسندگی علی زیستی، هفتاد و هفت لاله ی یرخ با نویسندگی ابراهسم مطیعی، پنج شنبه سوری با نویسندگی آرش منصوری، زمانی برای صفیه با نویسندگی سید فرهاد لاری، تندیس با نویسندگی مهدی یوسفی از جمله این آثار نمایشی است.