در ایام اربعین حسینی، دانش آموزان اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان کرمانشاه با رعایت پروتکل های بهداشتی اردوی جهادی برگزار می کنند.

به گزارش کربلائیان، مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان کرمانشاه گفت: اعزام دانش‎آموزان انجمن اسلامی در قالب طرح اردوهای جهادی انجمن‎های اسلامی دانش‎آموزان با عنوان “طلایه داران خدمت در مسیر بهشت” آغاز شد.
علی صفدری، در گفتگو با خبرنگار کربلائیان، از برگزاری طرح اردوی جهادی طلایه داران خدمت ویژه اعضای انجمن‌های اسلامی مدارس کرمانشاه در مناطق محروم استان خبر داد و اظهار کرد: دانش آموزان انجمن‌های اسلامی با توجه به اینکه امسال توفیق حضور در حماسه اربعین را نداشتند و از سویی بسیاری از مردم درگیر مشکلات مختلف هستند، تمام یا بخشی از هزینه سفر اربعین خود را صرف مواسات با برادران و خواهران نیازمند خود کردند و به عنوان فعالیت‌های همدلی و مواسات در مناطق محروم حضور می‌یابند و به مردم این مناطق در بازسازی و آماده سازی منازل خود جهت فصل سرما کمک می‌کنند.
وی ادامه داد: در مجموعه انجمن اسلامی تلاش کردیم ساماندهی این دانش‎آموزان را انجام دهیم تا بتوانیم خدمت‎رسانی متمرکز را در روستاهای نیازمند کمک، انجام دهیم.

صفدری با بیان اینکه محور فعالیت‌های ما در مناطق محروم کمک به نیازمندان به باسازی منازل است، یادآور شد: امیدواریم با همت دانش‎آموزان انجمن اسلامی این مکان های که در این مناطق نیاز به تعمیر دارند را بازسازی و مرمت کنیم.
وی گفت: روز جمعه ۱۱ مهرماه اعزام اولین گروه های دانش‎آموزی انجمن اسلامی با رعایت پروتکل های بهداشتی به مناطق محروم صورت می گیرد و با همکاری موسسه خشت های مهربانی به فعالیت‌های عمرانی می‌پردازند.
مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان از برنامه ریزی اعزام ۱۰۰ دانش آموز انجمن اسلامی به مناطق محروم خبر داد و یادآور شد: در حال حاضر ۴ گروه را برای اعزام به مناطق محروم ساماندهی شدند و گروه‌های جهادی آنها بین ۲۰ تا ۳۰ نفر است و در مدت یک الی دو روز به کمک‎رسانی در مناطق محروم مشغول هستند.