معاون فرهنگی اجتماعی سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه گفت: ۶۰ روحانی در مناطق حاشیه‌نشین کرمانشاه با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی مستقر شدند.

حجت الاسلام مجتبی فتح الهی نژاد در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم ورود سازمان تبلیغات اسلامی به منظور کاهش آسیب های اجتماعی در  مناطق حاشیه نشین و سکونتگاه‌های غیررسمی اقداماتی در این مناطق استان در دست انجام است.

 وی افزود: در مرحله نخست تمام مناطق حاشیه‌نشین با آمار بالای آسیب‌های اجتماعی در سطح استان شناسایی  و  ۶۰ روحانی در این مناطق مستقر شده‌اند که نسبت به اجرای برنامه های فرهنگی اقدام می کنند.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه بیان داشت: در مساجد مناطق حاشیه‌نشین توسط این روحانیون نماز جماعت برگزار می شود و نوجوانان و جوانان در کانون های فرهنگی و اجتماعی حضور فعال خواهند یافت.

وی از راه‌اندازی کانون‌های فرهنگی- اجتماعی در محلات جعفرآباد، حکمت آباد و چمن به صورت ویژه خبر داد و گفت: در حال حاضر درصدد راه اندازی این کانون‌ها در محلات با آسیب های اجتماعی بالا هستیم.

به گفته حجت‌الاسلام فتح الهی نژاد، در کانون‌های فرهنگی این محلات برنامه های ویژه ای نظیر ارائه مشاوره، ایجاد اشتغال و مبارزه با اعتیاد پیگیری می‌شود همچنین مراسمات فرهنگی نظیر برپایی اعیاد، جشنها و عزاداری در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه در محلات مذکور کانون‌های فرهنگی و اجتماعی در دو نوبت صبح و عصر دایر هستند، گفت: افزایش آمار طلاق، اعتیاد، وجود کودکان کار و بیکاری شایع ترین آسیب های اجتماعی در محلات حاشیه نشین شهرستان کرمانشاه است.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه ادامه داد: هم اکنون طرح های اشتغالزایی برای ساکنین محله جعفرآباد، حکمت آباد و چمن در دستور کار است.

وی بیان کرد: ۱۸۰ روحانی تحت پوشش  تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه هستند که ۶۰ نفراز آنان در مناطق حاشیه نشین به منظور کاهش آسیب های اجتماعی مستقر هستند.