رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: با توجه به مسئولیت رئیس جمهور در شورای عالی انقلاب فرهنگی عدم تشکیل جلسات این شورا قابل پذیرش نیست.

حجت الاسلام سیدجواد حسینی کیا در گفت و گو با خبرنگار  ما ، اظهار داشت: یک امتیاز بزرگ انقلاب ما این بود که این انقلاب یک انقلاب فرهنگی است، لذا هدف امام خمینی(ره) از تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی این بود که در عرصه های فرهنگی یک پیوستی از مبانی دینی و ارزشهای انقلابی و دینی برای اداره جامعه وجود داشته باشد.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: امروزه که رئیس جهور به عنوان رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی متولی است تعطیلی این جلسات پذیرفتنی نیست.

به گفته حجت الاسلام حسینی کیا، این مجموعه دستورات مهمی دارد که بسیاری از آن راهگشا است اگر این شورا به درستی راهبردها و اهداف انقلاب را تبین کند عده ای مجبور به پذیرش اسنادی چون سند ۲۰۳۰ نمی شوند.

وی با تاکید بر اینکه با توجه به جایگاه ویژه شورای عالی انقلاب فرهنگی تعطیلی آن پذیرفته شده نیست، افزود: رئیس جمهور که خود را ملزم به رعایت قانون می داند باید نسبت به تشکیل این جلسات اهتمام بورزد و مصوبات این مجمع را برای اجرای به سایرین ابلاغ کند.
حجت الاسلام حسینی کیا با بیان اینکه این دولت اعتقاد چندانی به کار فرهنگی ندارد برهمین مبنا از تشکیل جلسات فرهنگی امتناع می ورزد در حالی که تشکیل جلسات مذکور و نیز شورای عالی انقلاب فرهنگی قانونی هستند و رئیس جمهور موظف به برگزاری و ابلاغ مصوبات برای اجرا است.