آنچه که اخیرا بر دل شیعیان آذربایجان داغ تازه ای شد دستگیری حجت الاسلام و المسلمین حاج الهام علی اف سرپرست حزب اسلام بود که به جرم خیانت به دولت آذربایجان روانه زندان گشتند. دستگیری حاج الهام انتقام رژیم صهیونیستی از شیعیان ولایت مدار آذربایجان محسوب می شود، زیرا همانگونه که امام خامنه ای شهید سردار سلیمانی را یک مکتب نامیدند آذربایجان پس از شهادت حاج قاسم نمونه ای از مکتب حاج قاسم به جهانیان معرفی شد.

به گزارش کربلاپیان، سال‌هاست که مذهبیون و اسلامگرایان جمهوری آذربایجان در جهت احیای حقوق اسلامی خود در زندان‌ها به سر می‌برند و یا در میادین مبارزه جام شهادت را می نوشند.
حق و حقوق اسلامگرایان نسبت به دیگر معترضین، اپوزیسیون غربگرا و حتی تروریست‌ها کمتر است و در بسیاری از موارد با برخورد‌های غیر انسانی مواجه می‌شوند که نمونه‌های آن شخصیت‌های بزرگ نظیر حجج اسلام حاج موصم صمداف، حاج آبگول سلیمان اف و حاج طالح باقرزاده هستند که در زندان‌ها امنیت جانی ندارند و سالهاست زیر شکنجه‌های جسمی و روحی قرار دارند.
اما آنچه که اخیرا بر دل شیعیان آذربایجان داغ تازه ای شد دستگیری حجت الاسلام و المسلمین حاج الهام علی اف سرپرست حزب اسلام بود که به جرم خیانت به دولت آذربایجان روانه زندان گشتند.
دستگیری حاج الهام انتقام رژیم صهیونیستی از شیعیان ولایت مدار آذربایجان محسوب می شود، زیرا همانگونه که امام خامنه ای شهید سردار سلیمانی را یک مکتب نامیدند آذربایجان پس از شهادت حاج قاسم نمونه ای از مکتب حاج قاسم به جهانیان معرفی شد.
سیل عشق و علاقه به شهید سلیمانی به یک جریان ضد صهیونیستی زیر خاکستر در آذربایجان تبدیل شد، بقدری فضای این کشور بویژه فضای مجازی مملو از ارادت به حاج قاسم و پیروی از سیره او گشت که صهیونیست ها را به وحشت انداخت و پای آن ها به نشانه اعتراض به مراکز رسانه ملی آذربایجان گشوده شد. بعنوان نمونه آریه گوت صهیونیست با حضور در تلویزیون اعلام کرد صدهزار تصویر پروفایل عکس قاسم سلیمانی یک خطر برای اسرائیل می باشد.
در حالی که علاوه بر تصویر حاج قاسم در پروفایل ها و برگزاری مراسم ترحیم برای وی در جای جای آذربایجان ملت ولایتمدار این سرزمین خود را محک زدند و به این نتیجه رسیدند که با مکتب حاج قاسم می توانند به اهداف اسلامی خود در این سرزمین برسند و به یک نماد مبارزه با استکبارجهانی مطرح شوند.
در جمهوری آذربایجان که ۸۰ درصد جمعیت آنرا شیعیان تشکیل می‌دهند اسلامگرایی تنها یک ایده و تفکر نیست بلکه یک آرمان محسوب می‌شود.
متاسفانه سیاست‌های غلط دولت آذربایجان در دوستی و همکاری با دولت کودک کش اسرائیل و ایجاد محدودیت برای مردم حتی در برگزاری شعائر مذهبی، مغایر با اندیشه‌های اصیل اسلامی است به نحوی که سران رژیم صهیونیستی یک کشور مسلمان و با جمعیت غالب شیعی را خط قرمز خود و دومین سرزمین مادری خویش می دانند.
به دولت آذربایجان هشدار می دهیم که در سیاست‌های ضد اسلامی خود تجدید نظر کرده و به همراهی با رژیم صهیونیستی و ایجاد محدودیت برای مردم اسلامگرا و رهبران دینی آذربایجان پایان دهید.
در اندیشه ما به پیروی از دین ناب محمد (ص) هیچ گونه مرز جغرافیایی و نژادی نمی‌تواند ما را از مطالبه حقوق برادران و خواهران دینی خود در جمهوری آذربایجان باز دارد و اعلام حمایت خود را از آنان فریاد می‌زنیم و خواستار آزادی اسلامگرایان بویژه حاج الهام علی اف و احیای حقوق آنان هستیم.

 

جهت اعتراض به این اقدام خصمانه به سایت زیر مراجعه نمایید

 

https://freehajjilham.com/