مجموعه های جهادگر کرمانشاه با توجه به اعلام نیاز صورت گرفته برای تولید اقلام بهداشتی از جمله ماسک، دستکش، شیلد و لباس پرستاری دست به کار شده اند.

به گزارش کربلائیان، پس از شیوع ویروس کرونا، نیاز به اقلام بهداشتی از جمله ماسک و دستکش در کشور بیش از پیش احساس شد. همین امر باعث شد تا نیرو های جهادی در سراسر کشور طی حرکت هایی خود جوش و مردمی به سنگر مبارزه با کرونا بیایند. در شهر کرمانشاه هم نیرو های جهادگر دست به کار شده اند تا در زمینه تولید اقلام بهداشتی هم یاری رسان مردم شریف استان و کادر زحمت کش درمانی باشند.

نیرو های جهادگری که تا دیروز در بیمارستان ها کار های خدماتی برای کمک به بیماران انجام میدادند و امروز برای پرسنل بیمارستان ها اقلام بهداشتی تولید می کنند.

دکتر بهزاد شهبازی از نیرو های جهادگر استان و دبیر مجموعه خشت های مهربانی در گفت و گو با خبرنگار سایت کربلائیان خبر از تولید ماسک، دستکش، شیلد بیمارستانی و لباس قابل شست و شو برای کادر درمانی داد و گفت: با همکاری های صورت گرفته با علوم پزشکی توسط تیم هایی از گروه جهادی خشت های مهربانی، دانشگاه رازی، بسیج دانشجویی دانشگاه رازی، قرارگاه امام رضایی ها و سپاه شهرستان کرمانشاه خط تولید این اقلام بهداشتی را در محیطی کاملا ایزوله و بهداشتی راه اندازی کرده ایم تا بخشی از نیاز های بهداشتی را تامین کنیم.

وی افزود: باتوجه به اعلام نیازی که صورت گرفت تیم های ما در دانشگاه رازی مستقر شدند تا با تولید ماسک های ۳ لایه برای پزشکان و پرستارانی که غیر مستیم درگیر هستند و همچنین تولید شیلد و لباس مخصوص پرستاری برای کادری که مستقیم درگیر بیماران کرونایی هستند انشاءالله کمکی صورت گرفته باشد. البته دستکش های یکبار مصرف تولیدی هم برای کادر درمانی و عموم شهروندان قابل استفاده می باشد.

شهبازی در خصوص ظرفیت تولید روزانه هریک از خط ها گفت: ظرفیت تولیدی دستکش روزانه ۳۰ تا ۴۰ هزار عدد، ماسک ۳ لایه حدود ۱۰ هزار عدد، شیلد ۱۰۰۰ عدد و لباس پرستاری هم بر اساس سفارشات که تا کنون ۱۵۰ دست بوده است ظرفیت تولید داریم که قابل افزایش است.

شهبازی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از همه همراهان در این طرح از مردم خواست تا برای حفظ سلامت خود و خانواده هایشان در خانه بمانند و به دستورات بهداشتی عمل کنند.