رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرمانشاه گفت: در اعیاد شعبانیه جشن بزرگ همدلی با محوریت جمع‌‏آوری کمک‌های غیرنقدی با حضور بزرگان کرمانشاه برای یاری ‏رساندن به هموطنان سیل‏‌زده برگزار می‏‌شود.

مهدی عبدالمالکی در گفت‏‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: یک روز بعد از بارش‌های سیل‌آسایی که در غرب کشور آغاز و سپس دامنه آن به کل کشور رسید، مجموعه شهرداری کرمانشاه به فکر کمک به هم‌استانی‌ها و دیگر مناطق سیل‎زده کشور بود.

رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرمانشاه افزود: با هماهنگی‌‏هایی که در ساعات اولیه بارش‏ها و بعد از  طی بحران در کرمانشاه انجام شد ستاد بحران و اداره کل امور اجتماعی استانداری، در سه فرهنگسرای کوثر، گل نرگس و فرهنگسرای شهر کرمانشاه ایستگاه‎های جمع‌‏آوری کمک غیرنقدی برپا کردند.

وی با بیان اینکه اولین محموله کمک‎های غیر نقدی در روز چهاردهم فروردین‎ماه به پلدختر اعزام شد، بیان کرد: تاکنون سه محموله کمکهای غیرنقدی مردم کرمانشاه به شهرستان‏های کوهدشت، معلومان و پلدختر ارسال و توسط همکاران مستقر در استانداری لرستان میان مردم سیل‌زده توزیع شد.

رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرمانشاه، به زلزله سال ۹۶ در کرمانشاه اشاره کرد و گفت: مردم کرمانشاه بهتر از دیگر استان‏ها همدردی با مردم آسیب‏‌زده را درک می‌‏کنند، زیرا  مردم کرمانشاه در زلزله ملت ایران را در کنار خود مشاهده کردند.

وی با بیان اینکه نخستین کمک‌ها از استان کرمانشاه به مناطق سیل‏‌زده ارسال شد، بیان کرد: در سختی‎های زلزله کرمانشاه همانطور که مردم ایران ما را فراموش نکردند، به طور حتم مردم کرمانشاه در این شرایط بحرانی که بعضی از استان دچار آسیب شده‌اند هموطنان خود را فراموش نمی‎کنند.

عبدالمالکی با اشاره به اینکه حس کمک و همدلی را باید در استان کرمانشاه حفظ کنیم، عنوان کرد: برنامه‌های متنوعی برای جمع‎آوری کمک‎های غیرنقدی مردم در کرمانشاه تدوین شده که نشان دهیم، مردم غیور کرمانشاه به فکر هموطنان آسیب دیده در هر نقطه از کشور هستند.