نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه گفت: شرکت و زمینه‌سازی جهت فعالیت‌های اثر بخشی از جمله جشن‌های بین‌المللی زیر سایه خورشید سبب ایجادحرکت و برکت در استان می‌شود.

آیت‌الله مصطفی علما در جلسه شورای سیاست‌گذاری برنامه‌های دهه کرامت و جشن‌های بین‌المللی زیر سایه خورشید اظهار داشت: شرکت و زمینه‌سازی جهت چنین فعالیت‌های اثر بخش از جمله جشن‌های بین‌المللی زیر سایه خورشید ماندگار است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه با بیان اینکه قدم‌گذاری در این کار تاکید بر اصل نظام و چهل سال پایداری بر سر آرمانهای انقلاب است، گفت: این برنامه‌ها به همگان ثابت می‌کند که ما بر سر فعالیت‌های فرهنگی موثر همچنان ایستاده‌ایم.

وی افزود: ما اگر کار فرهنگی اثرگذاری انجام دهیم این کار ریشه پیدا کرده و آثار و برکاتش در جامعه نمود پیدا خواهد کرد.

مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی استان کرمانشاه در این نشست ضمن اشاره به سیاست‌ها و هدف کلی دفتر نمایندگی آستان قدس، معرفی کانون‌های موضوعی و نحوه فعالیت‌ها گفت: تاکنون ۳۳۰۰ نفر در استان کرمانشاه در طرح خادمیاری ثبت‌نام نموده‌اند و همین سرمایه انسانی خالص با روحیه جهادی، فرصت ذی قیمتی در اختیار نیت‌های خیر جهت رفع نیاز محرومین استان قرار می‌دهد.

سید محمد جعفر امامیان با اشاره به قرار گیری دهه کرامت در نیمه دوم تیر ماه و پر اهمیت خواندن این دهه بابرکت عنوان کرد: همه مردم ایران به نوعی خود را مدیون امام رضا (ع) و خواهر بزرگوارشان می‌دانند و در این زمینه احساس دین و تکلیف می‌کنند.

وی بیان کرد: تمامی ما دور هم جمع شده‌ایم که هم با تمام توان تکلیف خود را انجام داده و هم ظرفیت‌ها و نیت‌های خیر مردم را در این مسیر سازماندهی کنیم.

در ادامه این نشست، خرمشاهی مسئول برگزاری جشن‌های زیر سایه خورشید اظهار کرد: امیدواریم امسال با همکاری سازمان‌ها و ادارات بتوانیم از لحظه لحظه ظرفیت حضور کاروان معنوی رضوی در استان بهرمند شویم.

مشاور استاندار کرمانشاه نیز با اشاره به همکاری استانداری طی سه سال گذشته در برگزاری جشن‌های زیر سایه خورشید و هماهنگی‌های انجام شده توسط دفتر نمایندگی آستان قدس استان بر زمینه‌سازی فعالان فرهنگی در فضای مجازی و حقیقی جهت حضور پرچم رضوی در استان تاکید کرد و گفت: باید همه بکوشیم تا هدف و بعد معنوی حضور خادمین بارگاه علی ابن موسی الرضا(ع) واین حرکت ارزشی را به همگان منتقل کنیم.

جعفر همتی افزود: امکانات ادارات جهت برگزاری هرچه بهتر جشن‌های زیر سایه خورشید در اختیار ستاد اجرایی این برنامه قرار خواهد گرفت.

حجت‌الاسلام هادی عسکری، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه بیان کرد: دو برنامه دیدار با خانواده شهدا و برگزاری جشن‌های بین‌المللی زیر سایه خورشید در گلزار شهدا اثر بخش است و باید برای هر کاروان به منظور هدف‌بخشی موثرتر پیامی قرار داد.

امام جمعه اهل‌سنت کرمانشاه در این نشست با اشاره به آیه ۲۳ سوره شوری «قل لا اسئلکم علیه اجراً الا الموده فی‌القربی» گفت: رسول گرامی اسلام (ص) اجر و مزد خود را محبت و دوستی اهل‌ بیتش معرفی نمودند.

ماموستا ملا محمد محمدی با اشاره به اینکه محبت اهل‌بیت در نزد اهل سنت بسیار عظیم است و همگی ما بر فضیلت و بزرگواری خاندان نبوت اقرار داریم، عنوان کرد: این مسئله شیعه و سنی ندارد و ستاد برگزاری جشن و مراسم امام رضا (ع) ستاد ما است همانطور که امام رضا (ع) متعلق به ما هم هست.

وی از مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس استان خواست نسبت به هماهنگی جهت مشارکت حداقل ۱۰ نفر از برادران اهل سنت چه در زمینه  مالی و چه در زمینه خدمت‌رسانی اقدام نمایند و افزود: امیدواریم ما هم بتوانیم به سهم خود ادای دینی به خاندان عصمت و طهارت به خصوص حضرت رضا(ع) داشته باشیم.