مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه گفت: اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه جشنواره‌ای با محوریت زندگینامه و ابعاد شخصیتی امام رضا(ع) برگزار می‌کند.

به گزارش کربلاییان،معصومه حسنی خوانسار با اشاره به اینکه برگزاری این جشنواره می‌تواند به تقویت شناخت ما از سیره رضوی منجر شود واز سویی به سیر مطالعاتی در این حوزه کمک می‌کند، اظهار داشت: نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی به منظور ترویج سبک زندگی رضوی از سوی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان  در کرمانشاه برگزار می‌شود و اصحاب فرهنگ و کتابخوانی با تبیین و ترویج سبک زندگی رضوی می‌توانند زمینه تحقق سیره رضوی را بیشتر فراهم کنند.

وی با بیان اینکه این جشنواره برای سه گروه سنی کودک(۴ تا ۸ و ۹ تا ۱۲ سال)، نوجوان(۱۲ تا ۱۷ سال) و جوان و بزرگسال(۱۷ سال به بالا) برگزار می‌شود، افزود: بخشی از جشنواره با عنوان مسابقه کتابخوانی خانواده رضوی برگزار می‌شود و شرط اولیه شرکت در این مسابقه مشارکت یکی از والدین در این بخش است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه گفت: درباره داستان‌هایی از زندگی امام رضا(ع) در رده سنی کودکان چهار تا هشت سال کتابهایی در قالب پویش مجازی و یا نقاشی از تصاویر کتاب با عناوین، کبوترها و آهوها، فاطمه و فاطمه (س) معرفی شده است.

وی افزود: برای کودکان ۹ تا ۱۲ سال کتاب هشت قصه از زندگی امام جواد (ع)، امام رضا (ع) معرفی شده است.

خوانسار با بیان اینکه در رده سنی نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ سال  به کتابهای راز آن و بوی شگفت، با کبوترهای گنبد، درختی که بال درآورد؛ جهت مطالعه مراجعه کنند، افزود: جوانان در رده‌های سنی ۱۷ سال به بالا کتاب مهارت ارتباط مؤثر در سیره امام رضا (ع)، کتاب ابوالفضل و نهضت رضوی و کتاب در عصمت، فصل فیروزه می‌توانند به این کتاب‌ها مراجعه کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با بیان اینکه مهلت شرکت در این مسابقه ۲۸ خردادماه امسال است، افزود: علاقه‌مندان برای شرکت در نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی می‌توانند به آدرس www.razavi.iranpl.ir مراجعه و یا با حضور در کتابخانه‌های عمومی در استان کتابهای مربوط به مسابقات حوزه رضوی را به صورت امانی دریافت کنند.

وی افزود: این جشنواره توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری بنیاد فرهنگی هنری بین‌المللی امام رضا (ع) و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

حسنی‌خونسار با اشاره به اینکه این جشنواره در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی برگزار می‌شود، عنوان کرد: گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی و مطالعه کتاب‌های مرتبط با سیره‌ پاک ائمه‌ معصومین (ع) به‌ ویژه حضرت امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س) و حضرت احمدبن موسی (ع) با بخش ویژه سیره حضرت ابن‌الرضا امام جواد (ع) برگزار می‌شود.

وی افزود: جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی است که نهاد کتابخانه‌های عمومی امکان دسترسی به منابع رضوی را فراهم کرده است و علاقه‌مندان می‌توانند با حضور در کتابخانه‌های عمومی از منابع مکتوب و دیجیتالی استفاده کنند.