اولین جایزه جهادگر شهید مصطفی اخلاقی

به گزارش کربلائیان؛ جشنواره افق، که جشنواره‌ای متنوع برای احصا و معرفی شاخص‌های فرهنگی اجتماعی در استان کرمانشاه در ابعاد مختلف است، برای اولین بار در بخش انتخاب برترین فعال حوزه فرهنگی اجتماعی در سال ۱۳۹۹ تحت عنوان جایزه جهادگر شهید مصطفی اخلاقی به انتخاب و معرفی برترین فعال فرهنگی اجتماعی می‌پردازد.
سعید قمری، دبیر جشنواره افق، گفت: بعد از برگزاری جشنواره ایده آفرینی افق در سال ‌۹۶ و جمع آوری و معرفی ایده‌های برتر فرهنگی، انشاءالله بر آنیم که در سال جدید افراد شاخص در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی را شناسایی و بعد از انتخاب برترین‌های آن‌ها توسط نظرسنجی بین فعالان فرهنگی به عموم مردم معرفی کنیم و از آنها تجلیل بشود.
وی افزود: به همین منظور فراخوان جمع آوری کارنامک‌های (رزومه‌های) فعالان فرهنگی و اجتماعی در فضای مجازی و خبرگزاری ها از تاریخ ۲ اردیبهشت منتشر شده است و مجددا منتشر خواهد شد. آخرین مهلت ارسال کارنامک‌ها ۱۴۰۰/۰۳/۰۳در نظر گرفته شده است.
قمری در رابطه با شیوه برگزاری جشنواره بیان کرد: با تشکیل هیئت داوری اولیه، رزومه‌های جمع آوری شده بررسی می‌شوند و از بین آنها ۲۰ فرد برتر انتخاب و به مرحله نظرسنجی توسط فعالان فرهنگی راه ‌می‌یابند. سعی ستاد برگزاری جشنواره بر این بوده که هیأت داوران از افراد خبره و شهیر در حوزه‌های فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تشکیل شوند.

دبیر این جشنواره در رابطه با اختتامیه و اهدای جوایز اظهار کرد: امیدواریم که با توکل بر خدا بتوانیم در سوم تیر ماه سال جاری که مصادف است با میلاد حضرت ثامن الحجج (ع) و سالروز شهادت مجاهد شهید حاج مصطفی اخلاقی اختتامیه جشنواره را برگزار کنیم و افراد متخب به عموم مردم معرفی شوند.

وی در رابطه با جوایز این جشنواره گفت: کمک هزینه سفر به عتبات عالیات، کمک هزینه سفر به مشهد مقدس و جوایز ارزنده دیگری برای برگزیدگان این جشنواره در نظر گرفته شده است.

قمری در پایان اضافه کرد: تصمیم مبارک دیگری که در این زمینه رقم خورد آن است سالانه این جشنواره برگزار شده و از فعالان فرهنگی برتر با اهدای جایزه جهادگر شهید مصطفی اخلاقی تقدیر گردد.

جهت شرکت در جشنواره فرم شرکت در جشنواره افق را تکمیل و به حساب کاربری eshraf_ksh در پیام‌رسان‌های ایتا و تلگرام ارسال کنید.