یک کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به فضاحت‌ و شکست‌های رژيم صهیونیستی در برابر جریان مقاومت گفت: جریان مقاومت و در راس آن ایران طرح معامله قرن را شکست می‌دهد.

به گزارش کربلاییان محمدرضا مرندی با اشاره به در پیش بودن روز قدس و طرح مسائلی همچون طرح «معامله قرن» اظهار داشت: این اولین و آخرین باری نیست که آمریکا تلاش می کند برنامه های خود را در خصوص خاورمیانه پیاده کند امروزه این تلاش در قالب معامله قرن نام گرفته و در گذشته با عنوان خاورمیانه جدید طرح های خود را دنبال می کرد و پیش از آن هم پروژه های دیگری را در این ۳۰ سال اخیر دنبال کرده است.

به گفته این تحلیل گر سیاسی، البته تمام طرح های مذکور به شکست انجامیده و این پروژه معامله قرن هم به شکست خواهد انجامید و در این میان کشور ایران و جریان مقاومت عامل اصلی این شکست است.

مرندی خاطرنشان کرد: اسرائیل نتوانست از پس گروه کوچکی مثل حزب الله برآید و به منطقه غزه حمله کرد و هربار با شکست مفتضحانه ای مواجه شد.

وی با بیان اینکه امروز خود اسرائیلی ها هم متوجه شده اند که اقتدار سیاسی و نظامی آن ها رو به پایان است، افزود: در حال حاضر چند کشور از جمله امارات و بحرین به رهبری عربستان جریان جدیدی را دنبال می کنند و آن به رسمیت شناختن اسرائیل و حل مساله فلسطین است که البته این حل به معنای نادیده گرفتن مساله فلسطین خواهد بود.

مرندی خاطرنشان کرد: برهمین مبنا امسال شرکت در راهپیمایی روز قدس از اهمیت بیشتری نسبت به سالهای قبل برخوردار است و ملتها با حضور خود نشان می دهند امت اسلامی در اقصی نقاط جهان اسلام با وجود برخی اختلافات اعتقادی در مساله مبارزه با اسرائیل و کمک به مردم مظلوم فلسطین با هم متحد هستند و به هیچ وجه کوتاه نخواهند آمد.
این دکترای علوم سیاسی عنوان کرد: در حال حاضر خود اسرائیلی ها هم می دانند کارشان تمام شده است و در این میان رویاهای مختلفی از جمله پروژه داعش که پروژه ای صهیونیستی بوده تماما به واسطه ایران و جریان مقاومت شکست خورده است بنابراین خود آن ها به خوبی می دانند دیگر نمی توانند کاری از پیش ببرند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل و استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه کشور عربستان نیز هم پیمان اسرائیل و کشوری صهیونیستی است، بیان کرد: عربستان که در مساله سرکوب مردم دست خالی و بی پناه یمن طی چهارسال اخیر نتوانسته کاری از پیش ببرد چگونه می تواند منطقه را در دست بگیرد.

وی افزود: برهمین مبنا چون کار اسرائیل و صهیونیسم که شامل آل سعود هم می شود، تمام شده همه تلاش خود را می کنند تا مساله فلسطین که برای آن ها به یک معضل اساسی تبدیل شده را حل کنند و اسرائیل را به رسمیت بشناسند و با این اقدام قضیه را تمام کنند اما این امر امکان پذیر نخواهد بود.