رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: جایگاه ویژه انقلاب اسلامی به دلیل فرامین حکیمانه رهبر انقلاب است و بیانیه اخیر ایشان هم قطعا راهگشا خواهد بود.

حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص بیانیه اخیر رهبر انقلاب اظهار داشت: مقام معظم رهبری در بیانیه اخیر خود پیشنیه ای از انقلاب بیان کرد مبنی بر اینکه در عصری که انقلاب شد تمام حرکتهای انجام شده در دنیا به غرب یا شرق وابسته بود در حالی که انقلاب اسلامی این معادله را برهم زد و ردیف جدیدی را ایجاد کرد که نه به شرق وابسته باشد و نه غرب و خود نظام حکومتی مستقلی بنا نهاد.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه افزود: ما نمی توانستیم از شرق و غرب الگو بگیریم چون انقلاب ما انقلابی دینی ومذهبی مبتنی بر ارزش های الهی بود و خود انقلاب توانست الگویی برای انقلاب ها و حکومتها و قیام های بعدی باشد که عراق، افغانستان و یمن و..نمونه هایی از این الگوگیری هستند.

وی گفت: در فرمایشات مقام معظم رهبری خدمات ارائه شده در انقلاب باید به سمت و سویی برود که عدالت و اخلاق و برادری در آن وجود دارد و از سطوح پایین شروع شود بنابراین توجه به محرومان از ویژگی های منحصر به فرد انقلاب است.

حجت‌الاسلام حسینی‌کیا با اشاره به لزوم رعایت شایسته سالاری و پاکدست بودن مدیران در بیانات معظم له بیان کرد: ایشان همچنین در بیانیه خود به اقتصاد و معیشت مردم به عنوان موتور محرک کشور توجه دارند که در این میان باید همان نگاه اقتصاد مقاومتی در فضای اقتصادی کشور نهادینه شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با اشاره به تاکیدات معظم‌له در مورد لزوم ترویج سبک زندگی اسلامی، گفت: چشم وهم چشمی ها در شرایط امروز نامطلوب است و ما کشوری مسرف هستیم بنابراین باید چاره اندیشی شود تا نگاه اسراف گرایانه در ما ایجاد نشود.

وی با بیان اینکه حضرت آقا در بیانیه خود به جوان گرایی هم اشاره کرده‌اند، افزود: جوانان در جنگ به میدان آمدند با دست خالی هم پیروز شدند تا جایی که در جنگ تنها حکومت جمهوری اسلامی بود که حتی یک وجب از خاک خود را از دست نداد و این از دستاوردهای ارزشی انقلاب است.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: از نکات مهم و برجسته انقلاب اسلامی رهبری بصیر و آگاه است که معظم له در بیانیه خود از امام(ره) یاد می کند که به دلیل بصیرت بالا و افق بلند انقلاب را به سمت ساحلی امن سوق داد و البته اکنون نیز که دور تا دور این کشور را آتش فراگرفته امنیت در کشور ما حاکم است.

حجت‌الاسلام حسینی‌کیا خاطرنشان کرد: همچنین کشور ما در حوزه فناوری و دانش پزشکی جهش بالایی داشته تا جایی که اینک رتبه شانزدهم را از نظر علمی در دنیا دارا است و در مسائل پزشکی و موشکی قدرت نخست منطقه هستیم و این اتفاق مبارکی در انقلاب است.

وی افزود: در شرایطی که روزگاری نمی توانستیم سیم خاردار هم به کشور وارد کنیم امروز تلاش مستکبران بر این است موشکهای پیشرفته ما به گروه های مقاومت نرسد همچنین پیشرفتهای چشمگیر در عرصه های آبادانی، زیرساخت، برق رسانی، آسفالت و بهداشت از جمله برکات نظام وانقلاب اسلامی است.

به گفته حجت الاسلام حسینی کیا، رهبر انقلاب همچنین در بیانیه خود اشاره کردند که باید برای چالش بیکاری فکری شود و به مدیریت ضعیف پایان داد زیرا در حوزه مدیریت، فکر مدیران فشل است بنابراین باید ظرفیت و عرصه فراهم شود جوان ها به عرصه بیایند مشکل بیکاری با نگاه به اقتصاد مقاومتی حل شود و وضیت معیشتی مردم سامان یابد زیرا در حال حاضر وضعیت معیشتی مردم مناسب نیست و نیازمند برنامه ای منسجم هستیم.

نماینده مردم سنقروکلیایی در مجلس شوای اسلامی گفت: یکی دیگر از اشکالات موجود کشور از نگاه رهبر انقلاب را در نظام بودجه ریزی کشور دانست که از مشکلات جدی دولت است زیرا اکثر بودجه های دولتی، جاری است و ظرفیت برای پرداختن به کارهای عمرانی وجود ندارد بنابراین باید در این عرصه چاره اندیشی شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه بیانیه رهبر انقلاب راهگشا است، گفت: در این سالها بیانات مقام معظم رهبری راهگشا بوده و کشور را به ساحل امن هدایت کرده بنابراین با چنین رهبری مدبر که سبب شده انقلاب اسلامی جایگاه ویژه ای داشته باشد باید شکرگزار خداوند باشیم.