دومین مرحله از پویش کنارتم همسایه با مشارکت گروه های مردمی در حالی انجام شده که با همت اعضای این پویش مردمی بیش از 12 هزار و 500 بسته حمایتی بین مستضعفین توزیع شده است. پویش های علی یاوران(طبخ 70 هزار پرس غذای گرم) و نذر سلامتی(ذبح بیش از 200 راس گوسفند در 100 نقطه از کرمانشاه) نیز در راستای توجه به محرومین فعالیت داشته اند که با همکاری ستاد جهاد علیه بیماری فعالیت های خود را انجام داده اند.

به گزارش کربلائیان، مراسم توزیع ۱۲ هزار و ۵۰۰ بسته حمایتی و معیشتی به همت اعضای پویش «کنارتم همسایه» عصر روز یکشنبه در بیت امام جمعه کرمانشاه برگزار شد. محمد عباسی در این مراسم اظهار داشت: همزمان با شیوع ویروس کرونا در استان با محوریت گروههای جهادی، هیئات و مساجد درمرحله اول با پویش هر هیات یک محله اقدام به ضد عفونی مساجد، معابر عمومی و بیمارستانها کردیم.

جانشین پویش «کنارتم همسایه» افزود: در نیمه شعبان با لبیک به امر ولی نسبت به راه اندازی پویش همدلی و موازات اقدام شد و بلافاصله شهر کرمانشاه را به ۵۴ منطقه تقسیم کردیم.

وی خاطرنشان کرد: تا هفته گذشته ۵ هزار بسته معیشتی به ارزش هر بسته ۲۰۰ هزار تومان بین نیازمندان توزیع شد.

عباسی گفت: از امروز تا عید فطر نیز با حمایت بنیاد علوی ۷۵۰۰ بسته دیگر با همین ارزش بین اقشار نیازمند و آسیب دیدگان ناشی از بیماری کرونا توزیع خواهد شد.

جانشین پویش «کنارتم همسایه» بیان داشت: در مجموع تا پایان ماه رمضان ۱۲ هزار و ۵۰۰ بسته ارزاق بین مستضعفان تقسیم خواهد شد.

وی افزود: علاوه بر این با همکاری هیئات مذهبی پویش “علی یاوران” راه اندازی شد که طی آن ۷۰ هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان در محله های کم برخوردار کرمانشاه تقسیم شد.

عباسی اظهار داشت: همچنین در سوم خرداد ۲۰۰ راس گوسفند در محلات شناسایی شده به عنوان نذر سلامت ذبح و بین نیازمندان تقسیم می شود.

جانشین پویش «کنارتم همسایه» گفت: در حال حاضر ۲۲۰۰ کد ملی ثبت شده در سامانه داریم‌که تحت پوشش هیچ ارگانی نیستند و بسته حمایتی دریافت نکرده اند که امیدواریم هر چه سریعتر کمک ها را به دست آنها برسانیم.

در پایان این مراسم حضرت آیت الله علما خدمت به مردم را بالاترین ارزش دینی دانست و اظهار داشت: بر این اساس ضروری است از همه ظرفیت‌های موجود برای خدمت به مردم استفاده شود.نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه افزود: هرکس که در امر کمک به محرومان جامعه مشارکت کند از اجر و پاداش دنیوی و اخروی در پیشگاه خداوند برخوردار خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: خدمت به مردم مطابق روایات و احادیث و همچنین از دیدگاه ائمه و معصومین (ع) از زیباترین و ارزشمندترین کارها نزد خداوند متعال است.

آیت الله علما گفت: کار خیر آثار و نتایج بسیاری دارد لذا از آنچه خدا به انسان رزق داده می‌تواند انفاق کند.

امام جمعه کرمانشاه با تاکید بر حفظ روحیه خدمت و تداوم کمک‌های مومنانه در تمام ایام سال، اظهار داشت: همانطور که امام خمینی (ره) تاکید داشتند هیچ مستحبی بالاتر از رسیدگی به ضعفا و فقرا نیست.

وی همچنین به سخنانی از آیت الله بهجت در خصوص انجام کار خیر اشاره کرد و گفت: همانطور که ایشان فرمودند توفیق، توفیق زاست و اگر کار الهی باشد نسل به نسل ادامه خواهد داشت.