ریاست کمیسیون بهداشت و سلامت شورای اسلامی شهر ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته در مقابله با کرونا از تامین نیاز های بهداشتی نیرو های خدماتی و تقویت مخازن حمل زباله خبر داد.

به گزارش کربلائیان، سالار احمد زاده، رئیس کمیسیون بهداشت و سلامت شورای اسلامی شهر کرمانشاه گزارشی از عملکرد شهرداری در مقابله با کرونا ارائه کرد.

احمد زاده در گفت و گو با خبرنگار کربلائیان از تشکیل ستاد مقابله با کرونا در مجموعه شهرداری خبر داد و گفت: با همکاری دستگاه های مختلف و نهاد های مرتبط با بحث کرونا جلسات متعددی برگزاره نموده ایم و تقسیم کار های لازم صورت گرفته است این جلسات هم برای هم اندیشی بوده و هم برای تقسیم کار و امکانات.

وی با اشاره به برگزار شدن مانور خودرو های گند زدا در سطح شهر از همکاری مجموعه های مختلف از جمله ارتش، سپاه، بسیج، کادر درمانی و مجموعه های متبط با این کار در شهرداری و سایر دستگاه ها  تقدیر و قدر دانی کرد.

رئیس کمیسیون بهداشت و سلامت شورای شهر گفت: با همکاری علوم پزشکی و مجموعه های بهداشتی محلول های مخازن گند زدا را تهیه کردیم تا نسبت به سلامت شهروندان اطمینان حاصل کنیم. نوع گند زدایی ها باید تخصصی می شد و در این زمینه اقدامات لازم صورت گرفت. البته در ابتدا فعالیت های مربوط به ماشین های گند زدا در روز انجام می شد که به دلیل اینکه برای مردم مزاحمتی ایجاد نشود این کار به شب ها تغییرزمان داد. بنده شخصا در تمام این مراحل حضور داشتم تا نظارت دقیق بر حسن اجرای فعالیت ها داشته باشم که جا دارد از همینجا از همه عزیزان زحمت کش که با جان فشانی کار می کردند تشکر کنم.

احمد زاده ادامه داد: آن چیزی که برای ما اهمیت دارد سلامت شهروندان است. لذا توجه ویژه ای به مناطق حاشیه نشین از جمله جعفرآباد، ملاحسینی، شاطرآباد، شهیاد، دولت آباد و… صورت گرفت. خب متاسفانه حجم انباشت زباله در این مناطق بالا بود و شهروندان عزیز احساس نگرانی می کردند که این نگرانی درست و به جا بود اما الحمدلله با اقدامات صورت گرفته تا حد بسیار زیادی این مشکلات مرتفع شدند.

احمد زاده در پاسخ به این سئوال که چه تمهیداتی برای حفظ سلامت رفتگران دیده شده است گفت: متاسفانه در روز های اول شاهد آن بودیم که نیروهای خدماتی حداقل امکانات بهداشتی را در دسترس نداشتند که طی بازدید هایی که صورت گرفت این مشکل هم بر طرف شد. این نیرو ها باعشق خدمت به مردم شبانه روز در حال فعالیت بودند اما باید سلامت آن هاهم تامین شود.

احمد زاده در خصوص انباشت زباله ها گفت: متاسفانه در برخی از زیر مجموعه ها کم کاری هایی صورت گرفته بود که در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بنده تذکرات لازم را مطرح کردم و توسط ریاست محترم شورا ابلاغ شد. البته در کنار این مسئله کمبود مخازن حمل زباله یکی از مسائلی بود که امکان کار در سطح وسیع را از ما گرفته بود که با هماهنگی های صورت گرفته با معاونت خدمات شهری و لطف این عزیزان، همچنین با پای کار آموردن ظرفیت های مالی شهرداری مناطق مخازن لازم در حال تامین است.

این عضو شورای شهر گفت: امروز فقط روز نظارت نیست و همه باید لباس عمل بپوشیم. در چندین شب متوالی افتخار این را داشته ام که همراه نیرو های خدماتی در سطح شهر باشم و در محلات مختلف از مردم خواسته ام که به دستورات بهداشتی عمل کنند. تنها خواهشم از مردم این است که برای حفظ سلامت خود در خانه بمانند و از رفت و آمد های غیر ضروری پرهیز کنند.