مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه گفت: مهلت ارسال آثار به نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در بخش مکتوب و الکترونیک تمدید شد.

حسنی خوانسار در این خصوص اظهار داشت: ارسال آثار برای مشارکت در نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در بخش مکتوب تا دهم تیرماه و در بخش الکترونیک تا پانزدهم تیر تمدید شد.

وی گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی توسط این نهاد در قالب سوالات چهار گزینه ای، معرفی متنی کتاب، پویش های مجازی و نقاشی ویژه کودکان و نوجوانان در حال برگزاری است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه با بیان اینکه به دلیل تمدید مهلت ثبت نام آمار دقیقی از مشارکت در بخش مکتوب وجود ندارد گفت: تاکنون در بخش الکترونیک ۱۶ هزار نفر مشارکت داشته اند این در حالی است که این رقم در سال قبل ۷۲۵۰ نفر در سطح استان کرمانشاه بوده است.

وی با اشاره به تغییر قالب های جشنواره کتابخوانی رضوی و کیفی سازی مشارکتها عنوان کرد: سال گذشته جهت حضور در بخش پویش کتابخوان مجازی محدودیت سنی وجود داشت و همین سبب مشارکت ۲۳۲ نفری شده بود در حالی که امسال این محدودیت سنی حذف شده و تاکنون شاهد مشارکت ۲۲۰۰ نفر در این رشته هستیم.

حسنی خوانسار با بیان اینکه امیدواریم میزان مشارکت مردم استان کرمانشاه در جشنواره کتابخوانی رضوی به ۲۰ هزار نفر برسد گفت: در بخش مکتوب نیز پاسخ برگ های مربوط به مشارکت در جشنواره مذکور در سطح تمامی کتابخانه های استان توزیع شده است.

وی افزود: سایت https://razavi.iranpl.ir به منظور شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی در نظر گرفته شده که تمام کتابهای مربوطه به صورت فایل پی دی اف با مراجعه به آن قابل بارگذاری است همچنین اصل این کتب در همه کتابخانه های عمومی استان وجود دارد.