مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه به تشریح برنامه های این سازمان در ماه مبارک رمضان پرداخت و گفت: در ماه مبارک رمضان امسال بیش از ۱۶۰ نفر برای انجام فعالیت های تبلیغی اعلام آمادگی کردند.

به گزارش کربلائیان و به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد، حجت الاسلام یوسف احمدی با برگزاری مراسم های دینی و فرهنگی سلامت‌محور در ماه مبارک رمضان را یکی از اولویت ها عنوان کرد و گفت: سازمان تبلیغات استان کرمانشاه برنامه های ماه مبارک رمضان را بارعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می‌کند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه افزود: امسال اولین سالی است که برنامه ریزی جهت برگزاری برنامه ‌های ماه مبارک رمضان را از ابتدای ماه شعبان آغاز کردیم.
وی خاطر نشان کرد: بر این اساس در محضر آیت الله علما نماینده ولی فقیه استان و امام جمعه کرمانشاه ستاد ماه مبارک رمضان تشکیل و برنامه های ویژه‌ای تدارک دیده شد.

حجت‌الاسلام احمدی اظهار داشت: یکی از برنامه هایی که در ماه مبارک رمضان قرار است به صورت گسترده در سطح شهر انجام شود نصب بنرهایی مزین به احادیث ائمه اطهار است که به این منظور اصناف و شهرداری کرمانشاه اعلام آمادگی کردند که جهت فضاسازی این بنرها را نصب کنند.

وی ادامه داد: برنامه دیگر ما در ماه رمضان، بحث تلاوت قرآن در مساجد و تکایا است که متولی این کار برادران اهل سنت هستند و روحانیون شاخص اهل سنت را نیز به این منظور تحت پوشش قرار خواهیم داد.

وی بیان داشت: با توجه به شرایط کرونایی مبلغین در سطح محدودی ساماندهی شدند و برنامه منسجمی برای حضور روحانیون در برنامه های فرهنگی در نظر گرفته شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه افزود: امسال با توجه به تعطیلی مدارس تبلیغ در مدارس را نداریم اما تبلیغ چهره به چهره در محلات را برنامه‌ریزی کردیم که با رعایت پروتکل‌ها انجام خواهد شد.

وی گفت: با توجه به فصل انتخابات و لزوم آگاهسازی مردم نسبت به این مسئله مبلغین در ماه مبارک رمضان هم در باب بصیرت بخشی و هم در بحث عبادی فعالیت خواهند کرد چرا که دین ما یک دین سیاسی و مذهبی است.

حجت الاسلام احمدی از آمادگی ۱۶۰ مبلّغ در سطح استان جهت تبلیغ در ماه مبارک رمضان خبر داد و اظهار داشت: آن دسته از ادارات و ارگان هایی که می خواهند از مبلغین در مراسمات فرهنگی استفاده کنند مبلغین با تجربه و زبده را جهت تبلیغ در اختیار آنها قرار خواهیم داد.

وی بیان داشت: امسال نیز با در نظر گرفتن نکات بهداشتی به‌شکل متفاوتی در شب میلاد امام حسن (ع) و شب های قدر برنامه های ویژه ای در نظر گرفتیم.
حجت الاسلام احمدی خاطر نشان کرد: سازمان تبلیغات در مراسمات ماه مبارک رمضان و ایام فاطمیه سال قبل با رعایت پروتکل های بهداشتی تجربه خوبی به دست آورد و امسال نیز با رعایت مسائل بهداشتی ماه رمضان خوبی را در کنار همه هموطنان خواهیم داشت.