همایش تجلیل از هنرمندان انقلابی استان کرمانشاه به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ظهر امروز در مسجد معتضدی برگزار شد.

راهکار خروج از وضعیت موجود، اتخاذ رویکرد انقلابی و جهادی در مسئولان است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در همایش تجلیل از هنرمندان انقلابی استان کرمانشاه با گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: راهکار خروج از وضعیت موجود در سایه همدلی همگان به‌ویژه مسئولان کشور و اتخاذ رویکرد انقلابی و جهادی در بین مدیران است.

حجت‌الاسلام آیت عباسیان افزود:دولت و مسئولان دولتی می‌توانند با اتخاذ رویکرد انقلابی و جهادی و عبور از افراد و جریا‌نهای غیرانقلابی و رانت‌خواه، مشکلات کشور را حل کنند.

وی با بیان اینکه دولت باید با تغییر رویکرد و انتخاب اولویت قطعی تکیه بر توانمندی‌های داخلی به جای امید به بیگانگان و مذاکره با ملت به جای مذاکره با آمریکا، به حل بحران مدیریت کشور بپردازد گفت: انقلاب اسلامی با هوشیاری ملت و رهنمودهای حکیمانه امام خامنه‌ای در طول چهل سال عمر پر برکت خود، دستاوردهای بی‌نظیری را به ارمغان آورده و این در حالی است که چالشها و تهدیدات فراوانی را نیز تحمل کرده است.

عباسیان با اشاره دسیسه‌های چهل ساله دشمنان انقلاب اسلامی به‌ویژه شیطان بزرگ آمریکا علیه مردم ایران عنوان کرد: این دسیسه‌ها همواره با مقاومت نیروهای انقلابی و تدبیر مقام معظم رهبری ناموفق بوده است.

وی با اشاره به اینکه ملت ایران به خوبی می‌دانند که دشمنان انقلاب اسلامی و در رأس آنها آمریکای جنایتکار، خواهان تضعیف پایگاه نظام اسلامی در دنیا از طریق جنگ روانی و القای ناامیدی هستند گفت: تشدید جنگ اقتصادی و اعمال تحریمهای ظالمانه آمریکا به منظور رویگردانی مردم از انقلاب اسلامی و ایجاد آشوب و ناامنی با استفاده از بستر نبود تدبیر، ضعف مدیریت و در پاره‌ای موارد وابستگی یا دلبستگی برخی مدیران به بیگانگان از اینگونه اقدامات دشمن بوده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه تربیت نیروهای مومن، انقلابی و متعهد را از ضروری‌ترین نیازهای کشور در عرصه کنونی دانست و اظهار کرد: دشمن اکنون با راه‌اندازی دو جنگ عظیم اقتصادی و رسانه‌ای علیه نظام جمهوری اسلامی به دنبال القای این تفکر در بین جوامع دنیاست که کارایی نظام اسلامی ایران از بین رفته است.

وی با اشاره به اینکه دشمن برای این نقشه و توطئه سرمایه‌گذاری کلانی انجام داده است افزود: اما ما شاهد هستیم که مردم با وجود مشکلات اقتصادی سنگین بازهم پایبند به نظام اسلامی هستند زیرا این انقلاب دینی و حاکمیت الهی با ایستادگی نیروهای انقلاب روی کار آمده است.

عباسیان با بیان اینکه ما در دنیا یک حاکمیت اسلامی مانند ایران را چه در دوران قرون وسطی و چه در عصر جدید هرگز به این شکل نداشتیم بیان کرد: در دورانی انقلاب اسلامی حاکم شده که اثرگذاری این انقلاب به دلیل فناوری‌ها بیش از دورانهای دیگر است و لذا دشمن هم تبلیغات رسانه‌ای علیه ایران را تشدید کرده است.

وی با اشاره به ترس شدید غربی‌ها از استقرار حاکمیت دینی در دنیا گفت: دشمن امروز از این می‌ترسد که نظامی بر پایه‌های مبانی و باورهای دینی و حاکمیت اسلامی به عنوان یک الگو برای جامعه جهانی تبدیل شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با بیان اینکه به طور قطع آزادی‌خواهان دنیا به این نظام اسلامی روی می‌آوردند بیان کرد: دشمنان انقلاب از همان روزهای نخست به دنبال این بودند که این جریان را در نطفه خفه کنند و به دنبال استقرار حاکمیت دولت لیبرالی در درون جمهوری اسلامی بودند.

وی با اشاره به اینکه بعد از ۴۰ سال از گذشت انقلاب، دنیا بعد از شکست انحصاری رسانه‌ها با نظام جمهوری اسلامی و پیشرفتها و دستاوردهای هسته‌ای، پزشکی، نانوتکنولوژی، موشکی و صنعتی این نظام آشنا شدند و دشمن نیز برای مقابله با این همه قدرت ایران به اجرای پروژه نفوذ و تحمیل سخت‌ترین تحریمهای اقتصادی روی آورد.

عباسیان بیان کرد: در شرایط کنونی مسئولان باید به جای ترس از این تحریم‌ها، از این موقعیت به عنوان یک فرصت بهره‌برداری کنند و به سمت تحقق عملیاتی رهنمودهای مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی روی بیاورند.

وی با بیان اینکه تمام پیروزی‌ها و پیشرفتهای نظام جمهوری اسلامی ایران در عرصه موشکی و هسته‌ای مرهون تلاش شبانه‌روزی نیروهای متعهد و انقلابی بوده است گفت: اما در اموری مانند صنعت خودروسازی که فعالیتها دست نیروهای انقلابی نبوده و به دست کسانی بوده که باوری به ارزشهای اسلامی و انقلابی نداشتند با مشکلات فراوان مواجه بودیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با اشاره به اینکه اگر کار دست نیروهای انقلابی و ارزشی بود صنعت خودروسازی کشور متحول می‌شد افزود: اکنون نیز نیروهای انقلابی باید نسبت به توطئه دشمنان آگاه باشند و مردم را نیز آگاه کنند و همچنان روحیه مطالبه‌گری خود را حفظ کنند.

وی با بیان اینکه امروز مشکل ما تحریم نیست بلکه مشکل اساسی ضعف مدیریتی در جامعه است عنوان کرد: تفکر دینی، اسلامی و انقلابی در مجموعه مدیرتی کشور موجب می‌شود ما به دستاوردهای علمی، هسته‌ای، پزشکی و موشکی برسیم و اگر بخواهیم مشکلات و گرفتاری جامعه حل شود باید تمام مسئولان ما انقلابی باشند و نباید نگاه مسئول ما به آمریکا به عنوان کدخدا باشد.

مسئولان باورهای دینی و اهداف انقلاب را به نسل جوان منتقل کنند

مدیرکل ارشاد و فرهنگ اسلامی استان کرمانشاه در همایش تجلیل از هنرمندان انقلابی اظهار کرد: مسئولان باورها، مبانی دینی، دستاوردها و اهداف انقلاب را به شکل منطقی به نسل جوان منتقل کنند.

حجت‌الاسلام رحیم جعفری با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی در زمینه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی پیشرفت‌های بسیاری داشته که نیاز است آنها را نیز برای نسل امروز بیان کرد گفت: در حوزه باورها و اعتقادات دینی ما مسلمانان به طور عام و شیعیان به طور خاص افتخارات بزرگی داریم که این باورها کاملاً قابل دفاع، تفسیر، ارائه و به روز کردن برای اقوام و دورانهای مختلف است.

وی با بیان اینکه امروز بدون تردید از نظر سیاسی ایران قدرتمندترین کشور دنیا و تأثیرگذارترین کشور در منطقه است بیان کرد: یکی از مهره‌های اصلی امنیتی و نظریه‌پرداز مهم غرب در این اواخر بحث امپراطوری ایران را مطرح کرده و اذعان به در راه بودن امپراطوری ایران داشته است.

جعفری با اشاره به اینکه تنها این باورهای اسلامی و روحیه انقلابی ملت موجب شده ما به این نقطه عزت در دنیا دست پیدا کنیم عنوان کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران درصدد معرفی عقاید و باورهای از جمله توحید، نبوت، امامت، معاد، اخلاق و انسانیت به دنیا است و همواره این باورها و اعتقادات موجب ایستادگی مردم در نهایت شدت سختی‌ها و تحریم ها بوده است.

در آخر این همایش استاد افراسیاب نقشبندی و استاد محمد جواد محبت از شعرای انقلابی، مهناز فتاحی نویسنده انقلابی، زهرا پورخوش نقاش انقلابی، سمیه قبادی شاعر برگزیده، میلاد میکائیلی نقاش، فرهاد مرادی شاعر آیینی و مرتضی اسدی مرام بازیگر تئاتر تجلیل شدند.