تابلوی زیبای خوشنویسی به خط استاد آیت الله سیدمرتضی حسینی نجومی کرمانشاهی(ره) که به سفارش رهبر فرزانه انقلاب تحریر کردند و بیش از 30 سال است در اتاق دیدارهای خصوصی معظم له نصب است.

تابلوی زیبای خوشنویسی به خط استاد آیت الله سیدمرتضی حسینی نجومی کرمانشاهی(ره) که به سفارش رهبر فرزانه انقلاب تحریر کردند و بیش از ۳۰ سال است در اتاق دیدارهای خصوصی معظم له نصب است و آن حدیث شریفی از امیرالمومنین (ع) در غررالحکم درباره پیشوایان مردم است

حدیثی که در این تابلو حک شده است:

قال امیرالمومنین الامام علی(ع): مَن نَصَبَ نَفسَهُ لِلنّاسِ اِماما فَلیَبدَأ بِتَعلیمِ نَفسِهِ قَبلَ تَعلیمِ غَیرِهِ وَلیَکُن تَدیبُهُ بِسیرَتِهِ قَبلَ تَدیبِهِ بِلِسانِهِ وَ مُعَلِّمُ نَفسِهِ وَ مُؤَدِّبُها اَحَقُّ بِالجلالِ مِن مُعَلِّمِ النّاسِ ومُؤَدِّبِهِم.

امام علی (ع) فرمود: کسى که خود را پیشواى مردم قرارداده، باید پیش از آموزش دیگران، خود را آموزش دهد و پیش از آنکه دیگران را با زبان،ادب بیاموزد، باکردارش ادب آموزد و البته آموزش دهنده و ادب آموز خود بیش از آموزگار و ادب آموزمردم، شایسته تجلیل است.

این حدیث شریف که مکررا” از سوی رهبر فرزانه انقلاب خوانده شده و مدام جلوی نظرشان است، حاکی از عمق اعتقاد معظم له به کرامت انسانی رهبران و مسئولان جامعه است و همواره ادب و رفتار و کردار شایسته را از مسئولان توقع دارند.