ئیس اداره نماز قرآن و عترت آموزش‌وپرورش استان کرمانشاه گفت: در نهضت ملی حفظ جز ۳۰ قرآن کریم بیش از ۸۰ هزار نفر از دانش‌آموزان کرمانشاهی در سامانه همگام مدارس ثبت‌نام کرده‌اند.

سعید عظیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ما، با اشاره به پیام مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن کریم اظهار داشت: با اجرای این طرح علاوه بر شناسایی دانش‌آموزان مستعد به حفظ کل قرآن کریم، نسبت به ترغیب آنان برای فعالیتهای قرآنی برنامه‌ریزی‌های لازم انجام خواهد شد.

رئیس اداره نماز قرآن و عترت آموزش‌ و پرورش استان کرمانشاه تصریح کرد: در همایش استانی حفظ جز ۳۰ قرآن کریم تعداد ۲۰۰۰ نفر از دانش‌آموزان کرمانشاهی ثبت‌نام کرده‌اند که این همایش با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه ۱۵ اسفندماه در سالن ورزشی تقوا و با حضور دانش‌آموزان دختر حافظ جز ۳۰ برگزار می‌شود.

عظیمی عنوان کرد: انس هر چه بیشتر دانش‌آموزان با قرآن کریم، ارائه آموزش‌های لازم برای نحوه حفظ قرآن و تلاش برای فرهنگ‌سازی مناسب در این زمینه و ایجاد انگیزه و رغبت برای حفظ سوره‌های جز ۳۰ قرآن کریم از مهمترین اهداف اجرای طرح حافظان قرآن کریم است.

رئیس اداره نماز قرآن و عترت آموزش‌ و پرورش استان کرمانشاه با اشاره به اینکه مرحله نخست طرح ملی حفظ قرآن کریم تا ۱۵ اسفندماه ادامه دارد، افزود: این طرح ملی از بهمن‌ ماه شروع و در مرحله دوم از افراد جامانده آزمون به عمل می‌آید.
عظیمی بیان کرد: تعداد ۵۰۷۰ نفر از دانش‌آموزان استان در آزمون شفاهی ۱۸ تا ۲۳ اسفندماه از طریق مؤسسات قرانی ثبت‌نام کردند که متولی این برنامه قرآنی آموزش و پرورش است شرکت خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه یکی از راهکارها برای تشویق دانش‌آموزان قرآنی تقدیم لوح ستارگان به این افراد است عنوان کرد: به این صورت که این لوح در کلاس نصب و اسامی دانش‌آموزان بر روی آن نوشته و هر سوره‌ای توسط دانش‌آموزان حفظ شود مقابل اسم دانشجو ستاره‌ای درج خواهد شد.