فرمانده سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه گفت: امسال پیش‌بینی می‌شود جمعیتی بالغ بر 25 هزار نفر به ارتفاعات بازی‌دراز صعود کنند.

به گزارش کربلاییان، فرمانده سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه ظهر روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به تشریح برنامه‌های برزگداشت شهدای عملیات بازی‌دراز در روزهای ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت‌ماه جاری پرداخت.

سرداربهمن ریحانی اظهار داشت: امسال پیش‌بینی می‌شود جمعیتی بالغ بر ۲۵ هزار نفر در این مراسم شرکت کنند، البته امکان دارد جمعیت حاضر در این مراسم تا ۳۰ هزار نفر نیز افزایش یابد.

وی ادامه داد: این مراسم روز پنجشنبه، دوازدهم اردیبهشت‌ماه در حرم احمد‌بن اسحاق(ع) بعد از نماز مغرب و عشاء آغاز خواهد شد و پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد سخنران و حاج صادق آهنگران نیز مداح این مراسم خواهد بود.

همچنین در این روز به گفته ریحانی، ساعت ۱۶:۳۰ مراسم بزرگداشت شهید شیرودی در محل شهادت ااین شهید والامقام توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد.

فرمانده سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه ساعت هفت صبح روز جمعه، سیزدهم اردیبهشت‌ماه را آغاز صعود به ارتفاعات بازی‌دراز اعلام کرد و بیان کرد: سخنران مراسم این روز سردار فضلی خواهد بود و حاج صادق آهنگران نیز به مداحی خواهد پرداخت.

 وی گفت: سال گذشته بیش از ۴۰ هزار نفر از استان کرمانشاه به در قالب راهیان نور عازم جبهه‌های غرب و جنوب کشور شده‌اند.همچنین در استان کرمانشاه پذیرای بیش ۲۵۰هزار نفر از کاروان‌های راهیان نور بودیم که از مناطق عملیاتی همچون پاوه,، مرصاد، بازی‌دراز، مطلع‌الفجر و… بازدید کردند.

ریحانی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که راهیان نور را یک فناوری خوانده بودند، تصریح کرد: بستر راهیان نور بهترین بستر برای یک نظام تربیتی به‌ویژه در بین نسل جوان است و امیدواریم در سال‌جاری این فناوری را ارتقا بدهیم.

وی ابراز امیدواری کرد در سال ۹۸ اعزام‌ها و بازدید‌ها از مناطق عملیاتی افزایش یابد و عنوان کرد: سعی داریم تعداد بیشتری از دانش‌آموزان در اردوهای راهیان نور شرکت کنند.

ریحانی در پایان با اشاره به امکانات و محل‌های اسکان راهیان نور در کشور، گفت: در سیل اخیر بسیاری از هموطنان مناطق سیل‌زده در این محل‌ها اسکان داده شدند.