نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطالبه رهبر معظم انقلاب از دستگاه‌های مختلف و جوانان درباره بیانیه گام دوم انقلاب گفت: این بیانیه بار مهمی را بر دوش جوانان قرار داده است.

عبدالرضا مصری با اشاره به ثمرات و نتایج گام اول انقلاب اظهار داشت: ثبات و امنیّت کشور و تمامیّت ارضی و حفاظت از مرزها، موتور پیشران کشور در عرصه‌ علم و فنّاوری و ایجاد زیرساخت‌های حیاتی و اقتصادی و عمرانی و اوج مشارکت مردمی در مسائل سیاسی مانند انتخابات، مقابله با فتنه‌های داخلی، حضور در صحنه‌های ملی و استکبارستیزی از جمله این دستاوردها است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در رابطه با ماموریت‌های نسل جوان برای گام دوم انقلاب عنوان کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند دانش،‌ آشکارترین وسیله عزّت و قدرت یک کشور است و ما هنوز از قلّه‌های دانش جهان بسیار عقبیم و باید به قلّه‌ها دست یابیم و این وظیفه اساسی جوانان انقلابی است.

وی با بیان اینکه جوان و دانا و مؤمن و مسلّط بر دانسته‌های اقتصادی باید در درون دولت اقتصاد مقاومتی را اجرا کند، بیان کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند تبعیض در توزیع منابع عمومی و میدان دادن به ویژه‌خواری و مدارا با فریب‌گران اقتصادی که همه به بی‌عدالتی می‌انجامد، به شدت ممنوع است و همچنین غفلت از قشرهای نیازمند حمایت، به هیچ رو مورد قبول نیست و پیگیری این موضوع نیز بر عهده جوانان گذاشته شده است.

مصری افزود: غرب در ترویج سبک زندگی غربی در ایران، زیان‌های اخلاقی و اقتصادی و دینی و سیاسی به کشور و ملّت ما زده است و به فرموده رهبر انقلاب مقابله با آن، جهادی همه‌جانبه و هوشمندانه جوانان را می‌طلبد.

وی با اشاره به اینکه بیانیه گام دوم یک راهکار منطقی، علمی و تجربی بر اساس تجربیات چهل ساله انقلاب اسلامی است، گفت: در بیانیه گام دوم باید از تجربیات این چهل سال استفاده و با اهداف والاتری از اهداف گام اول انقلاب گام‌ها باید برداشته شود و این امر نیازمند پذیرش این مسئولیت بر دوش جوانان مملکت است زیرا گام نخست انقلاب را همین جوانان به پیش بردند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با تلاش جهادی و انقلابی این جوانان تنها کشوری بودیم که توانستیم این مدت در برابر دشمنان ایستادگی کنیم و با استقلال به حیات سیاسی خود ادامه دهیم، بیان کرد: گام دوم بیانیه انقلاب تنها با تکیه بر توانایی‌های جوانان تحقق می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه باید تمام محدودیت‌ها و مشکلات بیانیه گام اول انقلاب را شناسایی کنیم و نقاط قوت را جوانان ادامه و نقاط ضعفش را هم به تاریخ بسپارند تا بر اساس نقاط قوت حرکت کنیم، گفت: نخستین راهکار اطمینان و اتکا به نسل جوان برای ورود جدی به عرصه‌های مختلف علمی، سیاسی، اقتصادی است.