مراسم راهپیمایی جاماندگان اربعین؛ در سراسر استان کرمانشاه در مسیرهای مشخص شده برگزار و در برخی مناطق به سمت امامزادگان و در مناطق دیگر به سمت مزارهای شهدا حرکت کردند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کربلائیان و به‌نقل از خبرگزاری فارس کرمانشاه، امام جعفر صادق (ع) می‌فرمائید: «هیچ زائری به زیارت امام حسین(ع) نمی‌رود مگر آن‌که فرشتگان به استقبالش می‌روند و هیچ کس با قبر آن کس وداع نکرد مگر آن‌که این فرشتگان، وی را مشایعت می‌کنند.»

امروز اربعین حسینی‌ست. کربلای معلی کانون اجتماع جهانی محبان اهل بیت (ع) است. امروز مسیرهای منتهی به حرم حسینی مملو از میلیون‌ها زائر اربعینی‌ست.

امروز در کربلا یک صدا شنیده می‌شود؛ «لبیک یا حسین» صدایی که میلیون‌ها زائر از سرتاسر دنیا آن را در بین‌الحرمین طنین‌انداز می‌کنند.

اما؛ هستند امروز کسانی که از این پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی در جاده کربلا جا مانده‌اند؛ اما هر جا که دل باشد مقصود همانجا است.

با فرارسیدن اربعین حسینی ایران سراسر کربلا شده و مردمانمان به جای پیاده‌روی در جاده‌ کربلا، در جاده عشق به کربلا قدم بر می‌دارند؛ این مراسم از ساعت ۱۰ صبح در کرمانشاه از میدان آزادی با برپایی موکب‌ها و سیاه‌پوش کردن شهر در ظاهر جلوه کرده است.

جاماندگان در هر قدم در جاده عشق؛ با زمزمه و لبیک یا حسین(ع) دل‌هاشان را به فرا سوی مرز ایران و عراق یعنی بین‌الحرمین روانه می‌کنند، دست بر روی قلب و ایستاده سلام بر اباعبدالله(ع) اشک را بر گونه‌ها جاری می‌سازند.

حجت‌الاسلام مهدی عبدی، مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه ضمن تسلیت اربعین حسین، اظهار کرد: پیاده‌روی جاماندگان حسینی با عنوان «از دور به تو سلام» در شهر کرمانشاه برگزار شد.

وی افزود: این پیاده‌روی از میدان آزادی شروع و به سمت مزار شهدای (باغ فردوس) ادامه یافت و مواکب مستقر در این مسیر پذیرای عزادارن بودند.

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه گفت: پس از راهپیمایی در حسینیه شهدا قرائت زیات اربعین و اقامه نماز جماعت برگزار شد.

مراسم راهپیمایی جاماندگان اربعین؛ در سراسر استان کرمانشاه در مسیرهای مشخص شده برگزار و در برخی مناطق به سمت امامزادگان و در مناطق دیگر به سمت مزارهای شهدا حرکت کردند.

براساس اعلام ستاد اربعین؛ شمار زائرانی که از ایران عازم عراق شده‌اند به حدود چهار میلیون نفر رسیده و امروز هم شماری از زائران در حال عبور از مرزها برای زیارت عتبات هستند، دوسوم زوار هم به کشور بازگشته‌اند.

به گفته وزیر کشور، تمهیدات لازم در مرزها برای موج بازگشت زائران اربعین اندیشیده شده و خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی تا پایان ماه صفر ادامه دارد.

  • منبع خبر : http://fna.ir/3eqidx