مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از برگزاری بیش از ۱۰۰ برنامه متنوع درقالب ۱۰ تا ۱۲ برنامه جشن رمضان در استان و همچنین کنگره یارمحمدخان خبر داد.

حجت الاسلام رحیم جعفری در نشست خبری با اصحاب رسانه از آغاز برنامه جشن رمضان در شهرستانها و مرکز استان خبر داد و اظهارداشت: طی دو تا سه روز آینده نمایشگاهی نیز به همین منظور دایر خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه افزود: بیش از ۱۰۰ برنامه در قالب ۱۰ تا ۱۲ برنامه جشن در این ماه در سطح استان درحال برگزاری است.

وی به تشریح برنامه‌های جشن رمضان پرداخت و یادآور شد: برپایی نمایشگاه کتاب و نرم افزار علوم قرآنی که از روز سه شنبه همزمان با میلاد امام حسن مجتبی (ع) در محل مسجد معتضدی آغاز بکار می‌کند از جمله این برنامه هاست و این نمایشگاه تا ۱۰ روز دایر است.

این مسئول افزود: برگزاری ۱۵ کرسی‌ها تلاوت و محافل انس با قرآن کریم، نشست‌های علمی و تخصصی قرآن و عترت، اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی هنری شامل برپایی نمایشگاه فرهنگی هنری به خصوص خوشنویسی و اجرای نمایش‌های خیابانی با موضوع قرآن و عترت از دیگر برنامه‌های این جشن است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در ادامه ضمن تشریح برنامه‌های سال جاری از برگزاری دو کنگره ملی یار محمد خان و میرزا احمد الهامی خبر داد و گفت: امسال اولویت مشاهیر و مفاخر را داریم که طی آن از مشاهیری همچونیارمحمدخان کرمانشاهی، میرزا احمد الهامی، سردار کابلی، خانواده جلیلی را برگزار خواهیم کرد.

وی ادامه داد: این کنگره‌ها در سطح ملی و بین المللی برگزار خواهد شد و امسال در نظر داریم کنگره یار محمد خان و میرزا احمد الهامی را برگزار کنیم و اگر مقدور بود سومین کنگره را نیز اجرا می‌کنیم و هر سال سعی می‌کنیم، تعدادی از این کنگره‌ها را برگزار کنیم.

حجت الاسلام جعفری خاطر نشان کرد: البته طی دو سال گذشته آئین تجلیل از ۴۰ نفر از شخصیت‌های فرهنگی و هنری استان برگزار شد و سعی می‌کنیم این روند را ادامه دهیم تا نسل جوان را مفاخر استان بیش از پیش آشنا کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در ادامه از واگذاری برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری به بخش خصوصی در سال جاری خبر داد و افزود: امسال در کمیته برنامه ریزی به طور جدی تر این مساله پیگیر خواهد شد و شاید برگزازینمایشگاه کتاب را به طور تام به بخش غیر دولتی واگذار کنیم.