معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه از برگزاری مراسم گرامیداشت عملیات بازی دراز در روزهای ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت در استان خبر داد.

مجتبی بیاتی ظهر امروز شنبه در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان کرمانشاه که در استانداری برگزار شد اظهار داشت: عملیات بازی دراز یکی از عملیات‌های غرور آفرین و تاریخ دفاع مقدس است که چندسالی است آغاز راهیان نور در سراسر کشور همزمان با این روز افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری مراسم گرامیداشت عملیات بازی دراز در روزهای ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت گفت: اولین مراسم بزرگداشت این عملیات یادواره شهدای بازی دراز روز پنجشنبه در راستای نشر و گسترش فرهنگ رشادت و ایثار است که بعدازظهر روز ۱۲ اردیبهشت توسط ارتش در یادمان شهید شیرودی برگزار می‌شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه برنامه بعدی را یادواره شهدای بازی دراز اعلام کرد و بیان داشت: این برنامه در جوار بقعه احمدبن اسحاق و با سخنرانی پرویز فتاح رئیس کمیته امداد کشور و مداحی صادق آهنگران برگزار خواهد شد.

وی از صعود به ارتفاعات بازی دراز در ساعت ۷ صبح روز جمعه به عنوان آخرین برنامه این مراسم یاد کرد و گفت: سخنران این مراسم نیز سردار فضلی است.

بیاتی آمار شرکت کنندگان در مراسم بزرگداشت عملیات بازی دراز سال گذشته را بیش از ۲۹ هزار و ۱۲۳ نفر اعلام کرد و افزود: حدود ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر آن از استان‌های دیگر و ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر نیز از استان کرمانشاه بودند.

دبیر ستاد راهیان نور استان کرمانشاه از پیش بینی صعود بیش از ۳۲ هزار نفر به ارتفاعات بازی دراز طی امسال خبر داد و یادآور شد: از این تعداد ۱۲ هزار نفر از دیگر استان‌ها و ۲۰ هزار نفر از استان کرمانشاه هستند.

وی اظهار داشت: در هیچ کجای کشور غیر از اربعین مراسمی با این تعداد نفرات برگزار نشده است.

بیاتی همچنین از برنامه‌های حاشیه‌ای فرهنگی متعددی در این روز سخن گفت و خاطر نشان کرد: امروز امروز عملیات بازی دراز کاری در سطح ملی است و باید عزم برای آن داشته باشیم.

وی هم چنین این برنامه فرهنگی از طریق رسانه‌های جمعی از جمله صدا و سیما پوشش داده می‌شود و برای حضور خبرنگاران و رسانه‌ها نیز تمهیداتی اندیشیده می‌شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه همچنین از استقرار ۱۵ ایستگاه صلواتی در مسیر زائرین خبر داد و بیان داشت: در این ایستگاه‌ها جهت غنای برنامه محصولات فرهنگی ارائه خواهد شد.

وی یادآور شد: همچنین در این روز توسط علوم پزشکی ۱۰ پست امداد و اورژانس جهت ارائه خدمات پیش‌بینی شده است.

بیاتی گفت: در این راستا در دستگاه‌های مختلف از جمله هلال احمر، پلیس راهور، آموزش و پرورش و دیگر نهادها و ارگان‌ها جهت برگزاری هر چه بهتر این مراسم تدابیر لازم اندیشیده شده است.