معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از برگزاری مراسم تحویل سال نو در بقاع متبرک سطح یک در استان خبر داد.

حجت الاسلام مهدی توسلی در گفتگو با خبرنگار ما از برگزاری مراسم تحویل سال نو در بقاع متبرک سطح یک استان خبر داد و اظهار داشت: بقاع متبرکه استان به سه سطح یک تا سه تقسیم بندی می شوند.

وی افزود: بقاع متبرکه سطح یک شامل امام زاده باقر بیستون، امام زاده احمد سنقر، امام زاده ابراهیم کنگاور و ابراهیم طاقبستان، زیارتگاه چاه صاحب الزمان است و ممکن است بر شمار این بقاع شاخص جهت اجرای مراسم لحظه تحویل سال افزوده شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه  با بیان اینکه ویژه برنامه‌های مختلفی از جمله اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: تاکنون ابلاغیه ای در زمینه طرح آرامش بهاری دریافت نشده است اما در سطح استان هیئت امنا و دست‌اندرکاران ۳۵ بقعه شاخص در کارگاهی آموزشی حضور می یابند.

وی درباره تعداد زائرینی که نوروز امسال در طرح آرامش بهاری شرکت کردند، بیان داشت: ۳۶۸ هزار و ۹۷۹ نفر در بقاع متبرکه استان حضور یافتند و ۹۳ هزار و ۷۳۹ نفر زائر اسکان داده شدند.

حجت الاسلام توسلی با تصریح اینکه بیش از ۱۳۴ هزار نفر از غرفه های برپا شده در قالب طرح آرامش بهاری بازدید کردند، عنوان کرد: سه هزار و ۱۵۵ نفر خادم ثابت و افتخاری از ۲۵ اسفند تا نیمه فروردین امسال در بقاع متبرکه استان خدمت رسانی کردند.