به مناسبت ماه رمضان برنامه جزءخوانی قرآن کریم با تلاوت قاریان و برجسته استان و کشور در برخی مساجد کرمانشاه از جمله در حرم مطهر امامزاده ابراهیم(ع) برگزار می‌شود.

به گزارش کربلاییان،همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان براساس روال هر ساله برنامه جزء خوانی قرآن کریم در آستان مقدس امامزاده ابراهیم (ع) طاقبستان کرمانشاه به صورت روزانه برگزار می‌شود.

در این محفل که با حضور قاریان برجسته استانی و کشوری ساعت ۱۷:۳۰ عصر در امامزاده ابراهیم (ع) برگزار می‌شود، این برنامه به صورت زنده از سیمای شبکه زاگرس کرمانشاه پخش می‌شود.

در راستای اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در حرم مطهر امامزاده ابراهیم (ع) برنامه افطاری ساده نیز در روزهای مبارک ماه رمضان ترتیب داده شده که بعد از اقامه جماعت نماز مغرب و عشا برگزار می‌شود.

در این بقعه متبرکه شاخص استان مطابق روال هر سال طرح ضیافت الهی و محافل قرائت قرآن برگزار می‌شود و این برنامه‌ها از سوی اداره اوقاف و امور خیریه استان و مرکز افق آستان مقدس امامزاده ابراهیم (ع) تدارک دیده شده است.

برپایی نماز جماعت، برگزاری مراسم دعا و مناجات در سطح مساجد و بقاع متبرکه و برگزاری ۵۰ محفل انس با قرآن کریم با حضور قاریان بین‌المللی، کشوری و استانی از برنامه‌های اداره اوقاف و امور خیریه استان است.

در ۱۵ بقعه استان ترتیل‌خوانی و جزءخوانی قرآن کریم با هدف ترویج و انس با قرآن برگزار می‌شود و ۲۰ جلسه و کرسی تفسیر قرآن با حضور ائمه جمعه و مفسران همزمان با ماه رمضان در استان برگزار می‌شود و هر روز از ساعت ۱۸ تا ۱۹ عصر یکی از جلسات محوری ترتیل قرآن از صداوسیمای کرمانشاه پخش می‌شود.

سلسله محافل انس با قرآن کریم از جمله جلسات تلاوت استاد حمید شاکرنژاد از ششم تا هشتم ماه مبارک رمضان، جلسات تلاوت استاد وحید نظریان از چهاردهم تا شانزدهم ماه مبارک رمضان و جلسات تلاوت استاد سید جواد حسینی از بیستم تا بیست و چهارم ماه مبارک از محل عواید موقوفات قرآنی کوثر اهل بیت (ع) در آستان مقدس امامزادگان و مساجد شاخص و مراکز عمومی و انتظامی استان کرمانشاه برگزار می‌شود.

همچنین مراسم جزء خوانی قرآن کریم همراه با اقامه نماز ظهر و عصر هر ۳۰ روز ماه مبارک رمضان در مسجد المهدی(عج) چهارراه جوانشیر با سخنرانی آیت‌الله معصومی لاری برگزار می‌شود.

نیمه اول ماه مبارک رمضان در مسجد حاج شهبازخان هر روز بعد از اقامه نماز ظهر و عصر و سخنرانی حجت الاسلام سید عادل هاشمی فخر و در نیمه دوم ماه مبارک رمضان با سخنرانی حجت الاسلام مرتضی جلیلی و مداحی مادحین اهل بیت (ع) محفل جزءخوانی قرآن پس از منبر سخنرانی برگزار می‌شود.

نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمانشاه با همکاری ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد این استان، کرسی‌های تلاوت رضوی را در طول ماه مبارک رمضان در سطح مساجد شهر کرمانشاه برپا می‌کند.

همچنین کرسیهای تلاوت ۱۵ دقیقه ای قرآن کریم با حضور قاریان مطرح استان که دارای رتبه های ممتاز هستند، برگزار می‌شود.

هدف از برگزاری این طرح قرآنی را انس و الفت بیش از پیش نسل جوان و نوجوان با کلام آسمانی است و یکی از اهداف راهبردی و سیاستهای کلی آستان قدس رضوی، ترویج فرهنگ قرآنی و رضوی است.

کرسی‌های تلاوت رضوی به فراخور تشخیص هیئت امنای مساجد و اعضای کانونهای فرهنگی هنری از زمان اقامه نماز ظهر و عصر تا نماز مغرب و عشاء برگزار می‌شود.

براساس جدول زمان‌بندی شده در طول هر هفته، پنج مسجد مجری کرسی‌های تلاوت رضوی خواهند بود.

به مناسبت ماه مبارک رمضان و مانند سالهای گذشته، محفل جزء‌خوانی قرآن کریم(تلاوت روزانه یک جزء از قرآن کریم) با حضور قاریان ممتاز شهرستان پاوه، هر روز بعد از اقامه نماز عصر در مسجد قباء پاوه برگزار می‌شود.