نشست برنامه ریزی جشن رمضان، روز سه شنبه در اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کرمانشاه برگزار گردید.
به گزارش کربلاییان،به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ نشست برنامه ریزی جشن رمضان، روز سه شنبه (١٧ اردیبهشت) با حضور ملامحمد محمدی(نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت کرمانشاه)، مدیرکل و معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، میرزایی(رئیس مرکز قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه) و سلیمی(مدیرعامل اتحادیه تشکل های قرآن و عترت) و حسن مومنه (نماینده اتحادیه موسسات قرآنی سازمان تبلیغات اسلامی) در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه برگزار گردید.
 حجت الاسلام رحیم جعفری با تبریک حلول ماه مبارک رمضان، گفت: در این ماه که بهار قرآن است، توجه ویژه تری به برنامه های قرآنی  می شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، با بیان اینکه اهمیت قرآن برای تمام مسلمین وظیفه ما را به مراتب سنگین تر می کند، افزود: برپایی نمایشگاه کتب و نرم افزارهای علوم قرآنی یکی از برنامه های شاخص ما در این ماه پر خیر و برکت است.
وی زمان افتتاح این نمایشگاه را در صورت تصویب در دو تاریخ احتمالی دهم یا پانزدهم ماه مبارک رمضان مصادف با سالروز ولادت باسعادت امام حسن مجتبی(ع) اعلام و اظهار کرد: این اتفاقات و رویدادها که در طول سال و در ماه مبارک رمضان اتفاق می افتد فرصت و توفیقی است که پیش می آید تا بتوانیم بهره برداری لازم را از این رویدادهای مبارک داشته باشیم.
حجت الاسلام جعفری، با اشاره به جایگاه و اهمیت بالای قرآن، ابراز کرد: فعالیت های قرآنی را در درجه اول به عنوان یک تکلیف دینی باید مورد توجه داشته و در درجه دوم حساسیت کامل برتکلیف اداری و سازمانی برای اجرای آن به بهترین شکل ممکن داشته باشیم.
به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، اولویت نخست برای برگزاری نمایشگاه قرآن در دانشکده علوم قرآنی است که در صورت امکان پذیر نبودن برگزاری در این دانشکده، مسجد معتضدی را برای برپایی نمایشگاه در نظر داریم.
وی با تأکید بر اهمیت  تبلیغات و اطلاع رسانی از این رویداد مهم، گفت: بخش تبلیغات رسمی آن از طریق تبلیغات محیطی با نصب بنر و تراکت،  اطلاع رسانی در صداوسیما، فضای مجازی، مطبوعات و رسانه ها صورت می گیرد اما بخش دیگر آن تشکیلاتی است که از درجه اهمیت بالایی برخوردار است و باید توسط سازمان ها و نهادها در میان مرتبطین و مخاطبین آن ها برای حضور بیشتر مردم در نمایشگاه صورت بگیرد.
حجت الاسلام جعفری، همچنین از برگزاری محفل بزرگ قرآنی با حضور قاریان ممتاز و بین المللی اهل سنت و تشیع با رویکرد وحدتی و تقریبی در ماه مبارک رمضان خبر داد و تأکید کرد: تمام سازمان ها و نهادهای مرتبط اعم از اوقاف، سازمان تبلیغات اسلامی، ارشاد اسلامی، شهرداری، استانداری و سپاه باید پای کار بیایند تا بتوانیم یک مراسم وزین و باشکوه را برگزار کنیم.
برنامه های حوزه فرهنگ و هنر
١- برپایی نماشگاه کتاب و نرم افزارهای قرآنی است
٢- برگزاری محفل انس با قرآن کریم
٣- برنامه های متنوع نمایشگاه در غرفه های مختلف برای نمایشگاه علوم قرآنی چون طرح کرسی تلاوت، طرح تعویض قرآنی های کهنه با نو ، طرح نقاشی کودکان حول محور قرآن
۴- امیدواریم شهرداری و مجموعه دوستان همکارنسبت به تبلیغات برنامه های مختلف مردم را نسبت به این رویداد عظیم متوجه سازد.
۵- در برگزاری این برنامه ها نیاز به  هم افزایی همه دستگاه های اجرایی می باشد.
۶- برگزاری بیش از ۵٠ محفل انس با قرآن در سطح استان
٧- برقراری تفاهم نماه با صدا و سیما و استارت کار با نمایشگاه علوم قرآنی
٨- برگزای ٢٠ کرسی تفسیر قرآن در سطح استان
٩- ١۵ محفل جزخوانی در سطح استان برگزار می شود
١٠- برپایی غرفه پاسخگویی به سوالات شرعی در نمایشگاه علوم قرآنی