معاون فرهنگی قوه قضاییه با بیان اینکه باید با تفکر بسیجی اجازه نفوذ به دشمن داده نشود، گفت: باید با این تفکر نقشه‌های دشمن را تجزیه و تحلیل کنیم.

 حجت الاسلام هادی صادقی در همایش حقوق دانان بسیجی استان که با حضور جمعی از مسئولین در مجتمع فرهنگی رفاهی بعثت کرمانشاه برگزار شد انقلاب اسلامی را نعمتی بزرگ برشمرد و اظهار داشت: این انقلاب به مثابه معجزه پیامبر(ص) و قرآت است و از راه اسلام، پیامبر(ص) و اهل بیت (ع) جدا نیست.

وی افزود: در دولت های پادشاهی در بیشتر مواقع پادشاهانی حاکم بودند که بویی از اسلام نبرده بودند و یا عامل به آن نبودند امروز باید شکرگذار خداوند باشیم که در دستگاه ولایت الهی در حال کار کردن و احقاق حق هستیم.

معاون فرهنگی قوه قضاییه بیان کرد: امروز بزرگترین تحقیقات پیش برنده در آمریکا توسط محققان کشورهای دیگر انجام می شود و می توان گفت هر خدمتی به بلاد کفر شود در اصل به کفر خدمت شده است.

وی یادآور شد: شاه ایران در اواخر حکومتش به طور کامل در اختیار آمریکا بود و ننگی بالاتر از این نبود که سربازان کشور را در خدمت سرکوب کردن نهضت های آزادی بخش قرار دهند.

حجت‌الاسلام صادقی با بیان اینکه قبل از انقلاب حقوقدانان به نام شاه قضاوت می کردند اما امروز به نام خدا و در مقام حق تلاش می کنند، ادامه داد: امروز بستر رودخانه حرکت این ملت به سمت دریای توحید و عدالتی است که در چشم انداز آینده ما قرار دارد.

وی بیان داشت: حقوقدانان ما امروز مدعی عدالت تام نیستند اما می توانند ادعا کنند که در مسیر عدالت امام زمان(عج) حرکت می کنند.

معاون فرهنگی قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش ظرفیت بسیج را یک فرصت اعلام کرد و گفت: بسیج یعنی فرصت دفاع از حق و جهاد در راه خدا، دفاع از مظلوم و ارزش‌های اسلامی و باید از این فرصت به درستی استفاده کنیم.

وی یادآور شد: امروز اگر تفکر بسیجی بر کل مجموعه مسولان و دولت ما حاکم می شد بدون شک این وضعیت به وجود نمی آمد که سنگر به سنگر را خالی کنیم و وضعیتی همانند تفکر بنی صدر را به وجود آوریم.

حجت‌الاسلام صادقی بیان کرد: بسیج یعنی در برابر دشمن از خود ضعف نشان ندهیم و وقتی می بینید اروپائیان حیله های مختلفی را علیه ما به کار می گیرند از جمله پاره کردن برجام و پس از آن دوباره شرط و شروط می گذارند و جریان مالی تحقیر آمیز بر ما تحمیل می کنند.

وی تاکید کرد: وقتی دشمن قصد دارد با جریان پولی و اقتصادی کشور را به دست بگیرد چرا باید اجازه بدهیم و در مقابل آنها عقب نشینی کنیم، باید دیپلماسی با روحیه بسیجی به صورت آنها سیلی بزنیم.

معاون فرهنگی قوه قضاییه اظهار داشت: در حوزه حقوق بین الملل تفکر بسیجی وجود ندارد و  یا خیلی کم است به همین خاطر وقتی دیپلمات ما را در اروپا دستگیر می کنند یک حقوق دان بسیجی قوی در وزارت خارجه ما بلند نمی شود که دفاع کند.

وی افزود: اگر روحیه بسیجی داشتند عقب نشینی و دلدادگی صورت نمی گرفت ودشمن هر روز یک شرط تازه برای ما بگذارد.

معاون فرهنگی قوه قضاییه با اشاره به اینکا دشمن ذره ای خیر و صلاح ما را نمی خواهد گفت: دشمن با هدف جلو می آید و تا ۱۰ سال پشت بند این قراردادها از جمله پالرمو، fatf و … را می خواند به همین خاطر می خواهد آنها را به ما تحمیل کند.

وی بیان داشت: باید با تفکر بسیجی لایه های زیرین نقشه های دشمن را تجزیه و تحلیل کنیم و اجازه نفوذ به آنها ندهیم.

معاون فرهنگی قوه قضاییه اذعان داشت: باید با کار جهادی سد دفاعی در برابر دشمن تشکیل دهیم و آنها را در جای خود ذلیل کنیم و اجازه ورود به آنها ندهیم که در دل خانه هایمان لانه بسازند.

وی تصریح کرد: در برخی دوره ها به اندازه کافی کار نکردیم و مردم را آگاه نکردیم و اتفاقاتی در کشور رخ داد از جمله آنکه کار به دست کسانی افتاد که اهلیت، قوت و اراده لازم برای پیشبرد انقلاب را نداشتند.

حجت الاسلام صادقی با بیان اینکه برخی افراد تفکر انقلابی ندارند و نباید اجازه دهیم در این کشور رهبر تنها بماند، گفت: چرا باید آرا به سبد ضد انقلاب بریزیم و برخی از کاندیداها مجبور شوند برای کسب رای شعار ضد انقلابی بدهند این مصداق کفران نعمت انقلاب است.

وی ادامه داد: سختی ها و مشکلاتی که در حال حاضر با آن مواجه هستید همان سیلی هایی است که خورده ایم و در وقت خود به میدان نیامدیم و درست انتخاب نکردیم.

معاون فرهنگی قوه قضاییه بیان داشت: دشمن پشت سر کسانی می ایستد که می تواند از طریق آنها به مقاصد شومشان برسد پشت سر کسانی که کمتر کار انقلابی می کنند و نتیجه این می شود که کار به دست کسانی می افتد که کلیدشان کند است و هیچ قفلی را باز نمی کند.

وی در ادامه به دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب در حوزه قضائیه اشاره کرد و افزود: یکی از کارهای بزرگ این حوزه بازگشت اموال به غارت رفته مردم به بیت المال و پیشبرد حق مظلومان بود.

حجت الاسلام صادقی افزود: امروز عزت دستگاه قضایی در حال افزایش است و روز به روز بالاتر می ‌رود که ناشی از ایمان به خداوند است و قضات شریف و عادلی داریم که تلاش می کنند به حق قضاوت کنند و معدود قضات خطاکازی هم داریم که با آنها برخورد می شود.

وی بیان داشت: یکی دیگر از دستاورد انقلاب اسلامی ایران این بود که محیط‌های کاری معنوی و هدفمند شد و حقوقدانان به دنبال این هستند که با شناسایی مشکلات راهی برای از بین بردن موانع پیدا کنند.

معاون فرهنگی قوه قضاییه اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۷۰۰ روحانی در زندانها اقدامات فرهنگی و تربیتی انجام می دهند اما اقدامات تربیتی ما کم است باید بیشتر شود و اجازه ندهیم زندانیان تعلیمات حرفه ای در جرم و جنایت برای هم بگذارند و زندان را به دانشگاه جرم و جنایت تبدیل کنند.

وی ادامه داد: باید به دنبال کاهش حبس و مجازاتهای جایگزین حبس باشیم چرا که حبس خسارات زیادی را به جامعه، خانواده ها، دولت و … وارد می کند.

حجت الاسلام صادقی تصریح کرد: در این استان یک واحد تولیدی با وجود اینکه همه تجهیزات و کارهای اولیه آن آماده است حدود ۵ سال پیش قرار بود تاسیس شود اما بیش از ۵۰۰ امضاء گرفته شده و هنوز ادامه دارد و برای راه اندازی آن سنگ اندازی می شود این یعنی پای ۵۰۰ رانت ممکن است در میان باشد.

وی یادآور شد: از طرف دیگر مردم دنبال کاری می روند که سود بیشتر و دردسر کمتری داشته باشد و چنین می شود که ماجرای گلیم و گبه در این استان رخ می دهد.

وی بیان داشت: اکثر این مشکلات به خاطر قوانینی است که در صنعت، کار، تامین اجتماعی و … به وفور دیده می شود و بابد توسط بسیجیان حقوقدان این مشکل حل و فصل شود.