رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه برنامه‌های هفته «حقوق بشر آمریکایی» در استان را تشریح کرد.

عباس سروری در خصوص برنامه های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه طی هفته «افشای حقوق بشر آمریکایی» اظهار داشت: با توجه به فرارسیدن هفتم تیر مصادف با سالروز شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران با وفای امام در حادثه تروریستی حزب جمهوری اسلامی ایران که منجر به شهادت این بزرگواران شد، از ۶ الی ۱۲ تیرماه به عنوان هفته بازخوانی افشای حقوق بشر آمریکایی نامگذاری شده است.

وی افزود: وقایع زیادی توسط استکبار جهانی و دست نشانده های او رخ داده که از جمله این وقایع می توان به سوءقصد به جان امام مسلمین، مقام معظم رهبری طی ششم تیرماه توسط گروه های ضدانقلاب و منافقین با حمایت مستقیم آمریکا اشاره کرد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه شهادت جمعی از هم وطنان در حادثه بمباران شیمیایی سردشت را از دیگر وقایع برشمرد.

وی ادامه داد: ساقط کردن هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران توسط ناو هواپیما بر آمریکا و ترور رئیس زندان اوین را از دیگر وقایع طی مدت مذکور برشمرد که استکبار جهانی و در راس آن آمریکا در این حوادث نقش اصلی را داشته اند.

سروری گفت: جدا از موارد فوق ترورهای زیادی با حمایت مستقیم آمریکا توسط گروه های ضدانقلاب و به خصوص منافقین در طی مدت مذکور رخ داده است.

وی با اشاره به سیاست های آمریکا علیه کشورمان طی سالهای پس از انقلاب افزود: امیدواریم بتوانیم طی این هفته در قالب افشای حقوق بشر آمریکایی، تمام سیاست های آمریکا مبنی بر فشار، تهدید، ظلم، ترور، مداخله نظامی و استعمار و استثمار ملت ها و کشورها، هم برای مردم و جوانان و هم کسانی که در جریان این رویدادها نبوده اند، یک بازخوانی داشته باشیم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه ادامه داد: امیدواریم بتوانیم یک بازخوانی از جنایات هولناکی که با دخالت مستقیم آمریکا و گروه های ضد انقلاب از جمله منافقین کور دل داشته باشیم و این جنایات افشا و بازخوانی شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه یادآور شد: آمریکا از اول انقلاب تمام دارایی های ملت ایران را بلوکه کرده است و حدود ۴۰ قطعنامه در خصوص ایران در شورای امنیت تشکیل داده است.

وی حادثه طبس و حوادث تروریستی در گوشه گوشه کشور، جنگ ۸ ساله تحمیلی و عملیات مرصاد را از دیگر حوادث و جنایات آمریکا برشمرد.

سروری تاکید کرد: آمریکا همواره درصدد نابود کردن اموال، دارایی ها و کشورهایی است که گوش به فرمان آمریکا نیستند و از جمله این کشورها می توان به ایران، عراق، سوریه، افغانستان و پاکستان اشاره کرد.

این مسئول افزود: این کشورها سیاستهای آمریکا را قبول ندارند و امکان دخالت در این کشورها وجود ندارد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: سیاست آمریکا متکی به زور در زمان مذاکره، تهدید کردن قدرت نظامی یک کشور و مداخله نظامی و اعمال سیاست های قدرت طلبانه خود در آن کشور است.

وی تاکید کرد: لطف خدا مقاومت ملت ایران چه در زمان حضرت امام ره و چه در زمان مقام معظم رهبری این خواب و خیال را از آمریکا برداشته است و به لطف خدا تا ظهور آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف این خواب تعبیر نخواهد شد.

سروری افزود: مردم ما با تمام ترفند ها و سیاست های پوشالی آمریکا، این روحیه دروغین و چهره نفاق آمریکا تا حدودی آشنا هستند و نخواهند گذاشت که آمریکا روزی به میهن اسلامی دست درازی داشته باشد.

وی ادامه داد: از جمله نمونه های این موضوع می توان به اتفاق اخیر که فرزندان شجاع میهن اسلامی در هوافضا سپاه اشاره کرد که با سرنگون کردن پهبادجاسوسی آمریکا نشان دادند که هیچگاه نخواهند گذاشت که قدرت پوشالی آمریکا در ایران ظهور و بروز داشته باشد و آمریکا را به جای خود خواهند نشاند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه گفت: آمریکا هم اکنون در شرایط بسیار منزوی قرار دارد و در درون خودش بسیار پوسیدگی داشته و صدای شکستگی استخوان های سیاستمداران آمریکا به وضوح به گوش می رسد و به لطف خدا شاهد اضمحلال بیش از پیش سیاستمداران بسیار حقه باز آمریکا خواهیم بود.

وی اشاره ای به برنامه های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه در این هفته داشت و گفت: این شورا به دلیل مناسبت های پیش رو برنامه های متعددی در نظر گرفته است.

سروری برگزاری مراسم گرامیداشت و یادواره ۴۴ شهید ترور در استان کرمانشاه، برپایی نمایشگاه های متعدد و برنامه های فرهنگی از جمله شب شعر را از جمله این برنامه ها برشمرد.

وی گفت: برگزاری مراسم سالگرد شهید آیت الله بهشتی و شهدای هفتم تیر از دیگر برنامه های ما بود که روز جمعه پیش از خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع کرمانشاه برگزار شد.