دیدار رئیس کل دادگستری با خانواده های شهدا و ایثارگران دادگستری به مناسبت هفته قوه قضائیه در نمازخانه پیامبر اعظم(ص) برگزار شد.

دیدار رئیس کل دادگستری با خانواده های شهدا و ایثارگران دادگستری به مناسبت هفته قوه قضائیه در نمازخانه پیامبر اعظم(ص) برگزار شد.

در این دیدار صمیمی دکتر عدالت خواه با تبریک هفته قوه قضائیه یادآور شد هفته قوه قضائیه هم با نام شهدا آغاز می شود و شهادت شهید بهشتی سبب این نامگذاری شده است و این نشان از جایگاه شهادت در فرهنگ و جامعه ما دارد.

ایشان خاطر نشان ساخت شهادت یک حقیقت قرآنی است و اوج اعتلای انسان شهادت است. کسی که جان خود را برای یک هدف مقدس از دست می دهد کار بزرگی می کند و یقینا هر شهید یک فضیلت خاص داشته که به این مقام نائل شده است و همه ما مکلفیم به شهدا و خانواده های آنها ادای احترام کنیم .

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در ادامه سخنان خود به تفاوت شهدای انقلاب اسلامی با دیگر کشته ها در جوامع دیگر اشاره کرد و خاطر نشان ساخت تفاوت اساسی این است که شهدای انقلاب اسلامی در جبهه حق علیه باطل به این مقام نائل می شوند بنابراین عند ربهم یرزقون هستند . رزقی که ما از درک آن عاجزیم.

ایشان یکی از خصوصیات شهدا را زدودن تاریکی ها دانست و گفت شهید می خواهد باطل و تاریکی را کنار بزند و حقیقت را آشکار کند و راه راست را به افراد نشان دهد. اندکی مداقه در زندگی و وصیت نامه شهدا ما را به این حقیقت آرمانی رهنمون می کند .

دکتر عدالت خواه عفو گناهان شهدا را از دیگر جایگاههایی دانست که شهدا به آن می رسند و ادامه داد با اولین قطره خونی که از شهدا ریخته می شود گناهان آنها بخشیده می شود البته در این میان استثنایی وجود دارد و آن در خصوص حق الناس است که باید ادا شود.

رئیس کل دادگستری بالاترین درجه شهدا را نظر به وجه الله دانست که به ملاقات خدای خود نائل می شوند و گفت شفاعت شهدا مثل اولیا و انبیا نیز پذیرفته می شود و این نشان از جایگاه شهدا نزد خداوند دارد.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود به وظایف ما در برابر شهدا اشاره کرد و گفت صیانت از جایگاه شهید از مهمترین این وظایف است. بنیه دینی و اعتقادی خانواده های شهدا باید بیشتر از دیگر افراد باشد. در این راستا شرکت در مراسم دینی و مذهبی خصوصا نماز جماعت از مهمترین کارهایی که توسط خانواده ها باید انجام شود.

دکتر عدالت خواه به خانواده های شهدا و مجموعه کارکنان این خانواده های معظم توصیه کرد که الگوی رفتاری مناسب برای سایرین باشند. وی گفت برای این منظور داشتن نظم و انضباط اداری و کارایی بالا  از مهمترین کارهاست که  باید از سایرین پیشتر باشید تا دیگران از شما یاد بگیرند.

در ادامه رئیس کل دادگستری به برخی سئوالاتی که توسط حاضرین مطرح شد صمیمانه پاسخ گفت.

دیدار با خانواده شهید مهدی نسب در منزل فرزند ایشان که از کارکنان دادگستری است در منزل ایشان از دیگر برنامه های رئیس کل دادگستری در دومین روز هفته قوه قضائیه بود.