مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمانشاه گفت: اهل‌سنت غرب کشور برای خادمیاری امام رضا(ع) درخواست و اعلام آمادگی کرده‌اند.

به گزارش کربلاییان،سیدجعفر امامیان در این خصوص اظهار داشت: امام جمعه اهل سنت کرمانشاه در نشستی در دفتر نمایندگی آستان قدس در شهر کرمانشاه از خدمات خادمیاران رضوی به اقشار محروم تجلیل کرد و منصب خادمی حضرت رضا(ع) را منصب مقدسی دانست.

مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمانشاه  با بیان اینکه خیلی از جوانان اهل‌سنت با مراجعه به این دفتر نمایندگی خواستار خادمی حضرت رضا(ع) هستند، گفت: این دفتر نمایندگی برای اعزام کاروانهای اهل‌سنت به حرم ملکوتی امام رضا(ع) آمادگی کامل دارد.

امامیان عنوان کرد: بیش از ۳۰۰۰ خادمیار رضوی استان کرمانشاه مشغول خدمت‌رسانی به اقشار مستضعف و ترویج فرهنگ و سیره رضوی در آن استان مرزی هستند.

مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمانشاه از آمادگی خادمیاران رضوی استان کرمانشاه در خدمت‌رسانی و همکاری با بهزیستی برای محرومیت‌زدایی خبرداد و افزود: اولویت خدمت در آستان قدس رضوی خدمت به محرومین است.

امامیان محرومیت‌زدایی را یک راهبرد کلان برای دفتر نمایندگی آستان قدس استان دانست و گفت: این سیاست راهبردی در محرومیت‌زدایی دهستانهای هدف و کاهش مهاجرت روستائیان موثر بوده است.

وی خدمت خادمانه به محرومین و حضور عاشقانه و با تمام وجود خادمیاران را ظرفیت بزرگ دفتر نمایندگی آستان قدس استان کرمانشاه معرفی کرد و افزود: این ظرفیت عظیم آماده همکاری و خدمت‌رسانی جهت رفع محرومیت از استان است.

مجتمع فرهنگی، ورزشی امام رضا(ع) در کرمانشاه تأسیس می‌شود

وی از موافقت شهرداری با اهداء یک قطعه زمین مناسب جهت ساخت مجتمع فرهنگی، ورزشی امام رضا(ع) در شهرستان کرمانشاه خبرداد و اظهار کرد: پیش از این خادمی تنها به حرم مطهر رضوی محدود می‌شد اما در دوره مدیریت جدید آستان قدس رضوی دایره خدمت و خادمی حضرت رضا(ع) به خارج از محدوده حرم مطهر گسترش پیدا کرده است.

امامیان گفت: در قالب طرح خادم، خدمت و مخدوم شرایطی فراهم شده که عموم علاقه‌مندان و آرزومندان واجد شرایط خدمت به بارگاه منور رضوی می‌توانند توفیق خدمت به آن حضرت را از مسیر خدمت به محرومان و مستمندان شهر و دیار خود یا ارائه خدمت و همکاری تخصصی با مجموعه‌ها و مؤسسات آستان قدس رضوی بیابند.

وی با بیان اینکه خادمیاران استان پس از ثبت‌نام اولیه در سایت، به تناسب توانمندی و تخصصی که دارند می‌توانند در شهر خودشان به محرومان و نیازمندان خدمت کنند بیان کرد: با توسعه خدمت در خارج از محدوده حرم مطهر رضوی افراد بی‌شماری توانسته‌اند خدمات تخصصی در عرصه‌های مختلف به زائران این بارگاه و محرومان ارائه ‌دهند.

مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی استان کرمانشاه عنوان کرد: خادمیاران می‌توانند در حوزه‌های مختلف از قبیل اردوهای جهادی، زیارت اولی‌ها، زائران محروم، فرهنگی – آموزشی، کارآفرینی و اشتغال، بهداشت و درمان، اطعام و حمایت مالی از محرومان، مشاوره و روانشناختی و خادم‌یاران ستادی مشغول به خدمت شوند.

وی با اشاره به خدمت‌رسانی پزشکان خادمیار رضوی به محرومان و نیازمندان حاشیه شهرهای استان کرمانشاه افزود: آستان قدس رضوی از ساعتهای اولیه زلزله سال گذشته و سیل امسال با راه‌اندازی اکیپ‌های جهادی در راستای خدمت‌رسانی به آسیب‌زدگان گام برداشته است.

مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمانشاه با بیان اینکه آستان قدس رضوی با تمام توان خویش برای کمک به حادثه دیدگان وارد میدان شد گفت: زیرا براساس حکم تولیت آستان قدس رضوی از سوی رهبر معظم انقلاب، خدمت به محرومان نیز در وظایف آستان لحاظ شده است.

وی با اشاره به اینکه طرح خادمیاران سلامت هر هفته در مناطق محروم برگزار می‌شود، اظهار کرد: خادمیاران سلامت با هدف کمک به بهبود و ارتقاء وضعیت سلامت جامعه، ارائه خدمات درمانی و تلاش در جهت کاهش مشکلات نیارمندان اعزام می‌شوند