مراسم تجلیل از بانوان اسوه صبر و استقامت در استان کرمانشاه تجلیل شدند.

همایش اسوه‌های صبر و استقامت همزمان با میلاد حضرت زهرا (س) پیش از ظهر امروز سه‌شنبه به همت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه برگزار و در آن از ۱۰۰ بانوی نمونه از مادران، همسران و فرزندان شهدا به پاس ایستادگی‌شان تجلیل شد.

آزادی، مسئول امور بانوان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه در این مراسم اظهار داشت: این جشنواره به صورت ملی و بین‌المللی و هرساله به مناسبت میلاد حضرت زهرا (س) برگزار می شود.

وی افزود: استان کرمانشاه از سال ۹۳ پنج دوره برگزار کرده و این برنامه ششمین دوره است که آمار شرکت کنندگان هم هر ساله بیشتر است و تاکنون ۳۴۰ نفر تجلیل شده‌اند.

مسئول امور بانوان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه گفت: از دیگر اقدامات این حوزه می‌توان به تدوین و انتشار کتب در حوزه زنان و دفاع مقدس اشاره کرد که از سال ۹۳ تاکنون ۱۰ کتاب به جز کتب صوتی تدوین شده است.

آزادی تدوین کتاب تاریخ شفاهی زنان را از دیگر اقداماتدانست و بیان داشت:در تلاش هستیم تا از زنان مرزنشین که در حوزه دفاع مقدس فعال بوده‌اند خاطراتشان را جمع‌آوری کنیم.

وی انجام برنامه های پژوهشی با تعامل دانشگاه ها و حوزه های علمیه، برپایی کرسی های آزاداندیشی در دانشگاه ها، تهیه مستند نقش زنان در دفاع مقدس، کتب صوتی و طرح‌های فرهنگی و… را از دیگر برنامه‌های این حوزه برشمرد.

مسئول امور بانوان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه گفت: تشکیل بانک اطلاعاتی خانواده های شهدا و زنان مرزنشین نیز در دست اقدام است.

در این مراسم از چندین جلد کتاب صوتی در این حوزه نیز رونمایی شد و در پایان ۱۰۰ بانو به عنوان اسوه‌های صبر و استقامت تجلیل شدند.