مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه از استقرار دائم ۱۹۰ مبلغ در نقاط مختلف استان خبر داد.

حجت الاسلام اسماعیل قبادی  به مناسبت روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی اظهار داشت: تبلیغ دین اسلام منحصراً در اختیار سازمان تبلیغات اسلامی نیست.

وی افزود: رسانه‌ها نیز وظیفه دارند دین اسلام، رأفت اسلام، چهارچوب‌ها و مبانی اسلام و در مجموع ارزشهای اسلامی را تبلیغ کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه ادامه داد: یکی از ویژگی‌های دین اسلام این است که تبلیغ آن منحصراً در اختیار یک قشر و فرد خاص نیست، بلکه همه مردم و دستگاه‌ها باید مروج معروف‌ها، خوبی‌ها و ارزش‌ها باشند و دیگران را از خلاف، خطا و منکرات اجتناب دهند.

وی یادآور شد: سازمان تبلیغات اسلامی هم که بنا به فرموده رهبری یکی از مهمترین رویش‌های انقلاب است، به دنبال تبلیغ اسلام ناب و شناخت ظرفیت‌های این عرصه است و تاکنون هم پس از ۳۸ سال از فعالیتش ثابت کرده که می‌تواند در اماکن و نقاطی حضور پیدا کند که دیگران حضور ندارند.

حجت الاسلام قبادی با بیان اینکه در اقصی نقاط استان کرمانشاه روحانی مبلغ دائم داریم، تصریح کرد: درصدد توسعه و تعمیق این مبلغین دائم هم هستیم.

وی تعداد مبلغان دائم در سطح استان کرمانشاه را قریب به ۱۹۰ نفر اعلام کرد که تحت عنوان روحانی مستقر در مساجد و مناطق محروم و دور افتاده و همچنین روستاهای استان حضور دارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه افزود: ما همچنین روحانیون را به تمام دستگاه‌ها و به ویژه دستگاه‌هایی که نهاد نمایندگی ولی فقیه ندارند، اعزام می‌کنیم و اگر دستگاهی نیز نهاد نمایندگی ولی فقیه داشته باشد، با هماهنگی این نهاد اقدام می‌کنیم.

وی ادامه داد: همچنین ما به همه مساجد، حسینیه‌ها، مراکز فرهنگی و دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها و مؤسساتروحانی، امام جماعت و مشاورین دینی اعزام می‌کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه گفت: این افراد جدای از مبلغین مستقر هستند که در روستاها و مناطق دور افتاده استقرار دارند و اینها در شهرهای استان فعالیت می‌کنند.