از لحظات اول شیوع ویروس کرونا، فعالین فرهنگی و مومنین مسجد نورالمهدی(عج) در شهرک رسالت در صحنه مبارزه با کرونا حاضر شده اند.

به گزارش کربلائیان، از لحظات اول شیوع ویروس کرونا، فعالین فرهنگی و مومنین مسجد نورالمهدی(عج) در شهرک رسالت در صحنه مبارزه با کرونا حاضر شده اند.

اصغر شرفی، از مومنین مسجد نورالمهدی(عج) در گفت و گو با خبرنگار کربلائیان، گوشه ای از خدمات صورت گرفته در این مسجد را گزارش داد.

به گفته شرفی، بنا به دستور رهبر معظم انقلاب در روز های اول شیوع این ویروس منحوس، در قالب پویش هر هیئت یک محله، اقدام به گند زدایی از سطح محله و مناطق پر تردد کردیم که این عملیات طی روز های متوالی صورت گرفت و هم اکنون نیز جوانان و مومنین مسجد در این امر خدا پسندانه و انسان دوستانه در حال مبارزه عملیاتی با ویروس کرونا هستند. البته در تمام مراحل با هماهنگی با اداره بهداشت و معاونت غذا و دارو اقدام کرده ایم و به لطف خدا نتایج مثبتی هم در این زمینه گرفته ایم.

وی گفت: پس از تشدید ویروس در سطح استان و به دنبال کمبود لوازم بهداشتی، با هماهنگی های صورت گرفته، قسمتی از مسجد را ایزوله کرده و اقدام به تولید دستکش های یکبار مصرف با ظرفیت روزانه ۱۰۰۰ عدد دستکش کرده ایم.

 

شرفی افزود: در نظر داریم برای نیمه شعبان کل قسمت شرقی شهر کرمانشاه، شامل محله های پایین تر از میدان شهدا، از جمله: سجادیه، رسالت، بسیج، کیهانشهر و مسکن مهر های منطقه را طی عملیاتی هماهنگ با حضور در درب منازل، مجهز به پک های بهداشتی کنیم.

شرفی در پاسخ به این سئوال که با توجه به تعطیل شدن هیئت و مسجد چه برنامه هایی برای معنویت افزایی در پیش گرفته اید گفت: اعتقاد ما بر این بوده و هست که هیئت تعطیلی ندارد و ما سعی کرده ایم که پویایی مسحد و هیئت را حفظ کنیم.

شرفی ادامه داد: درست است که ما با توجه به توصیه های بهداشتی نماز جماعت نداریم؛ اما مسجد تعطیل نیست و فعالیت های تولیدی دستکش در آنجا صورت می گیرد. همچنین هیئت هم به صورت روضه های مجازی برقرار است. امام جماعت مسجد هم هر چند شب یک بار در ساعتی اعلام شده سخنرانی و ذکر توسل دارند.

البته خدارا شاکر هستیم که توفیق داشته ایم شب ها ساعت ۲۱ به نیت سلامتی و ظهور حضرت حجت(ع) و دفع این بلا، دعای فرج امام زمان را مشترکا بخوانیم.

اصغر شرفی در پایان ضمن تشکر از جهادگری فعالان رسانه ای، از مومنین مسجد نورالمهدی(عج) قدردانی کرد و از مردم شریف کرمانشاه خواست برای ریشه کن شدن این ویروس، در خانه بمانند.