رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه گفت: برنامه‌های سالروز ارتحال امام(ره) بعد از چند سال محدودیت امسال با حضور پرشور مردم اجرا می‌شود.

عباس سروری امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در دفتر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان برگزار شد با اشاره به اینکه پس از چند سال محدودیت کرونایی سی و سومین سالروز ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی با حضور پرشور مردم برگزار خواهد شد اظهار داشت: میزگردهای گفت‌وگو محور با حضور شخصیت‌های مختلف و صاحب‌نظران استانی و کشوری از اهل تشیع و اهل سنت، برپایی ایستگاه‌های صلواتی، محافل انس با قرآن و ارائه خدمات بهداشتی درمانی رایگان در مناطق محروم، برپایی نمایشگاه‌های فرهنگی و هنری و شب شعر و خاطره از برنامه‌های بزرگداشت ارتحال امام(ره) در استان است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه با بیان اینکه گسترش مبانی و اصول فکری امام راحل در بین اقشار مختلف به خصوص نسل جوان در اولویت قرار دارد گفت: آگاهی بخشی به نسل جوان و معرفی شخصیت حضرت امام راحل(ره) به عنوان الگویی کامل برای مردم و مسئولان از رویکردهای این مراسم است.

سروری با اشاره به اینکه ارتحال جانسوز امام خمینی(ره) دل تمام انسان‌های آزادی‌خواه‌ جهان را به درد آورد و آنها را در سوگ و ماتم فرو برده است عنوان کرد: اجتماع بزرگ سربازان دهه نودی امام زمان (عج) همراه با برنامه‌های متنوع و اجرای سرود سلام فرمانده با اجرای ابوذر روحی جمعه ۱۳ خردادماه ساعت ۱۶:۳۰ در محوطه تاریخی طاقبستان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مراسم سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) از ساعت ۱۱ صبح روز شنبه ۱۴ خردادماه با حضور حجت‌الاسلام خاتمی، امام جمعه موقت تهران در مسجد جامع کرمانشاه برگزار می‌شود عنوان کرد: بعد از مراسم نماز جماعت به امامت آیت‌الله مصطفی علما برگزار می‌شود.

سروری اظهار کرد: امسال نیز به دلیل شرایط کرونایی از استان کرمانشاه برای شرکت در مراسم سالگرد رحلت امام خمینی(ره) اعزام انجام نخواهد شد و تمامی برنامه‌های مربوط به سالروز رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب به صورت درون استانی برگزار می شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه با بیان اینکه روز جمعه ۱۳ خردادماه ساعت ۲۱:۳۰ مراسمی در حیدریه امیرالمؤمنین  با سخنرانی نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه و مداحی سید جواد مقدم برگزار می‌شود افزود: برنامه‌های  متنوعی در جهت جهاد تبیین برای بازگویی دستاوردهای انقلاب و شخصیت والامقام امام خمینی ره در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به ویژه برنامه‌های شورای هماهنگی تبلیغات استان در روزهای ۱۴ و ۱۵ خردادماه به مناسبت ارتحال امام خمینی(ره) در استان کرمانشاه بیان کرد: مراسمی نیز در عصر روز ۱۵ خرداد ماه در مسجدالنبی و با حضور آیت‌الله محمدی عراقی برگزار می‌شود.

سروری با اشاره به اینکه برنامه‌های سالروز ارتحال امام(ره) در تمام شهرستان‌ها برگزار می‌شود افزود: اعزام روحانیون به شهرستان‌ها و بخش‌های مختلف و بقاع متبرکه و تلاوت قرآن کریم و هدیه به روح پرفتوح امام(ره) نیز برنامه‌ریزی شده است.

وی افزود: حضور پر شور مردم به ویژه جوانان و نوجوانان در این مراسمات امری ضروری برای شناخت دقیق و علمی اندیشه‌های تابناک امام خمینی(ره) و نشان دهنده ارج نهادن به تلاش‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی است.

سروری عنوان کرد: بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی عمر خویش را در راه انقلاب و با تمام وجود در خدمت مسلمانان صرف کردند و برگزاری مراسم سالگرد رحلت ایشان یک فعالیت فرهنگی بزرگ است.

سروری با اشاره به سالروز آغاز رهبری مقام عظمای ولایت افزود: مقام معظم رهبری تمامی خصوصیات امام خمینی(ره) را دارا بوده و با رهبری آگاه و مدیریت صحیح در میان مسلمانان منطقه و جهان شناخته شده هستند.

وی با بیان اینکه ویژه برنامه سالروز قیام ۱۵ خرداد ساعت ۱۸ روز یکشنبه ۱۵ خرداد ماه در مسجدالنبی طاقبستان با سخنرانی جلیلیان، مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه پاسداران و مداحی مادحان اهل‌بیت علیه‌السلام  برگزار می‌شود گفت: انقلاب اسلامی تمام معادلات جهانی دشمنان را به هم ریخت و اسلام بار دیگر احیا شد.

  • منبع خبر : https://www.tasnimnews.com/fa/news/1401/03/11/2720520